Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]
DZIEŃ 1 miejsce: siedziba Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, ul. Świętojerska 3/5
  Moderator: Dariusz Bugalski
10:00 - 10:30 rejestracja
10:30 - 10:45

przywitanie gości przez organizatorów i partnerów 

10:45 - 11:30

wykład wprowadzający: Edukacja zaangażowana: (nowe) media w projektach kulturalnych. – dr Grzegorz Stunża (Uniwersytet Gdański)

 11:30 - 11:45 przerwa kawowa
 11:45 - 13:00

prezentacje projektów cz. I - Łącz - projekty łączące różne dyscypliny: międzypokoleniowe, między tradycją a nowoczesnością

1.Dynamiczna tożsamość – warsztaty interdyscyplinarne
– Fundacja Citizen Project / Onno Hansen
2.Sztuki policzalne
– Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3
3.Kulturowe mosty
– Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ulicznej ENGRAM
4.Akademia AV
– Fundacja Kultury Audiowizualnej „Strefa Szarej”
5.Otwórz szkołę
– Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego
6.Ogrody sztuk. Festiwal ulicy
– Magdalena Kowalska
7.Drogi bez skrótów, czyli interdyscyplinarne poszukiwanie pozytywnego wizerunku Śląska
– Polskie Forum Edukacji Europejskiej i Centrum Sztuki Współczesnej "Kronika"
8.Podchody pod PRL
– Muzeum Historii Polski oddział w Krakowie
9.Centrum Multimedialne KBP w przestrzeni lokalnej
– Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie
10.Mursk w kolorze
– Stowarzyszenie „Z siedzibą w Warszawie”

 13:00 - 14:00 obiad
 14:00 - 15:15

prezentacje projektów cz. II - Patrz/ Poznawaj - projekty archiwizujące dziedzictwo, zapraszające do korzystania z zasobów

1.Skansen na dłoni
– Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach
2.Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. prof. W. Dynowskiego
– Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. prof. W. Dynowskiego
3.Wirtualne Muzea Podkarpacia
– Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
4.Pierwsza otwarta lekcja internetowa Muzeum Auschwitz
– Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
5.WIZJER. Kultura obrazu, obraz w kulturze
– Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
6.Biblioteka dla seniora, czyli co senior w bibliotece może...
- Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce
7.Sztuka na kółkach
– Stowarzyszenie Historyków Sztuki Oddział w Krakowie
8.Wirtualne miasteczko
– Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”
9.Inicjatywa i organizacja Multimedialnej Izby Tradycji w Garbowie
– Michał Wylaź
10.Inspiracja – Kreacja – Akcja
– Fundacja Rozwoju Wolontariatu

15:15 - 15:30 przerwa kawowa
15:30 - 16:45

prezentacje projektów cz. III - Działaj – kampanie edukacyjne, projekty partycypacyjne

1. Alternatywna Mapa Opola
– OPAK
2.Kampania Edukacyjna Legalna Kultura
– Fundacja Legalna Kultura
3.Akademia Cyfrowych Kompetencji
– Fundacja 5Medium
4.Klisze i piksele
– Stowarzyszenie Arteria
5.Repozytorium Cyfrowe Filmoteki Narodowej
– Filmoteka Narodowa
6.Otwarte Zabytki
– Centrum Cyfrowe, NID
7.Śpiewaj mi mamo
– Fundacja na rzecz rozwijania muzykalności Polaków „Muzyka jest dla wszystkich”
8.Uruchomienie FRI – Fajnego Radia Internetowego
– Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach
9.Obóz Kultury 2.0 2012
– Fundacja Ortus

16:45  podsumowanie
  przejście do stolików tematycznych
17:15 - 18:45

stoliki tematyczne, czyli nieformalne spotkanie z ekspertami
(3 tematy do wyboru, sesje po 25 minut)

1.  Z kultury nie wolno wykluczać nikogo, czyli o dostępności dla osób niepełnosprawnych
Jacek Zadrożny (współpracujący z Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni)
2.  Otwarte zasoby w organizacjach pozarządowych - jak tworzyć i korzystać
Kamil Śliwowski (Centrum Cyfrowe)
3.  MediaLab jako metoda animacji kultury
Marta Pawlaczek (Fundacja Culture Shock)
4. Nowe technologie w działaniach lokalnych
Agata Jałosińska (Fundacja TechSoup)
5.  Nowe media narzędziem dialogu z samorządem
Grzegorz Dudzik (Burmistrz Zielonki)
6.  Mapa Kultury i inne przykłady promocji kultury regionów w
internecie
Joanna Krupa (Narodowe Centrum Kultury)
7.  Jak z głową korzystać z dostępnej infrastruktury 
Karolina Kanar-Kossobudzka (Fundacja Orange)
8.  Projekt Etnografia/animacja/sztuka i jego założenia w kontekście wykorzystania multimediów
Ewa Chomicka (projekt „Prolog”)
9.  Między edukacją medialną a kulturalną – programy Ministra KiDN
Anna Wotlińska (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego)
10. Edukacja medialna-partnerstwo rodziny, szkoły i instytucji kultury
– Damian Muszyński (redaktor w portalu 2EDU)

 18:45 - 19:00  Zakończenie
DZIEŃ 2 miejsce: siedziba Instytutu Wzornictwa Przemysłowego ul. Świętojerska 3/5
9:00 - 9:15 podsumowanie dnia poprzedniego
9:15 - 10:15

debata: Wolontariat jako projekt animacyjny czy droga do podwyższania kompetencji animatorów? Jak dzielić się zdobytymi kompetencjami medialnymi?

W debacie głos zabiorą: 

Artur Krawczyk
(Sekretarz Stowarzyszenia "Miasta w internecie")
dr Justyna Jasiewicz
(Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW)
Paweł Łukasiak
(Fundacja Dobra Sieć)

Moderatorka: Ewa Krupa (Fundacja Orange)

10:15 - 10:45 przerwa kawowa
10:45 - 13:45

równoległe warsztatowe sesje tematyczne do wyboru

  1. Komunikacja w internecie e-PR
  2. Wolontariat kompetencyjny XXI wieku
  3. Mapowanie w projektach kulturalnych i kobiecych na przykładzie doświadczeń Projektu Warszawianka
  13:45 - 14:45 lunch 
  14:45- 15:15 podsumowanie sesji tematycznych 
15:15 - 16:15

debata: Czy nowe media są konieczne w animacji kultury?

W debacie głos zabiorą:

Agnieszka Pajączkowska
(Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę)
Maciej Frąckowiak
(Uniwersytet im. Adama Mickiewicza)
Janusz Byszewski
(Labolatorium Edukacji Twórczej CSW)

Moderator: Dariusz Bugalski

16:15 - 16:30 Zakończenie

 

Program może ulec zmianie.