Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkurs dotacyjny dla centrów i klubów integracji społecznej

Instytucje tworzące centra i kluby integracji społecznej mają możliwość wzięcia udziału w konkursie w ramach programu „Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu”, który został ogłoszony przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Pojedyncze instytucje prowadzące centra lub kluby integracji społecznej mogą składać oferty jeśli mają przynajmniej 2-letnie doświadczenie w stosowaniu usług. Możliwe jest też składanie ofert wspólnie z partnerem (partnerami), np. z innymi instytucjami, ale w tym przypadku należy wskazać podział zadań do wykonania.

Celem konkursu jest wybór podmiotu – Organizatora Konwentu, który uzyska dofinansowanie do kosztów organizacji i przebiegu „Konwentu Centrów i Klubów Integracji Społecznej”, będącego w przyszłości stałą reprezentacją środowiska centrów i klubów integracji społecznej, realizujących usługi reintegracji społeczno-zawodowej.

Dofinansowanie projektu wynosi 49.000 zł, przy czym nie może przekroczyć 80% kwoty całkowitej przeznaczonej na realizację zadań oferty.


Oferty należy przesłać listem poleconym z dopiskiem na kopercie „Konwent Centrów i Klubów Integracji Społecznej” do Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa w terminie do 19 sierpnia 2011 r. (liczy się data stempla pocztowego).


Zgłoszone oferty do konkursu nie podlegają uzupełnieniu ani korekcie po upływie terminu ich składania chyba, że nastąpi to na wezwanie Ministra Pracy i Polityki Społecznej związane z uzupełnieniem informacji o ofercie.


Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ministerstwa: http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/pomoc-spoleczna/art,5538,ogloszenie-o-otwartym-konkursie-ofert-w-ramach-programu-ministra-pracy-i-polityki-spolecznej-aktywne-formy-przeciwdzialania-wykl.html
 

Źródło: MPiPS
Daty wydarzeń:

22.7.2011 godz. 12:35 - 12:35

Autor wpisu: Kadra Kultury

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Nowogrodzka 1/3/5
info@mpips.gov.pl, 22‐661‐10‐00
http://www.mpips.gov.pl
Liczba odsłon: 3065
22.07.2011