Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Międzynarodowe Lato Artystyczne w Krzyżowej

Już po raz czternasty w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej będzie miało miejsce „Międzynarodowe Lato Artystyczne. Krzyżowa 2011”. Projekt potrwa od 17 do 29 lipca i skierowany jest do młodych ludzi z Polski, Białorusi, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Norwegii, Chorwacji w wieku 17-26 lat, pragnących rozwijać swoje talenty artystyczne.

 

Tegoroczne warsztaty prowadzone będą przez doświadczonych pedagogów przy wsparciu asystentów i studentów z wyższych semestrów studiów z kraju i zagranicy.

W ramach projektu realizowane są kilkunastodniowe interdyscyplinarne warsztaty artystyczne z różnych dziedzin sztuki: grafika, ceramika, rzeźba, film, teatr, pantomima, ekspresja ruchowa i taniec. Głównym celem warsztatów jest pobudzanie i doskonalenie kreatywności twórczej, ukształtowanie własnej wartości i samodzielności, rozwój twórczego myślenia i wyobraźni w powiązaniu z odkrywaniem kultury i tradycji języka. Podczas licznych warsztatów 70 uczestników, zarówno amatorów, jak i studentów szkół artystycznych, będzie miało możliwość ekspresyjnie wyrazić swoje uczucia, uzewnętrznić swoje indywidualne pomysły i nauczyć się przekładać je na rzeczywistość. Specyficzny program zajęć pozwoli również wszystkim zainteresowanym na bliższe poznanie swoich kultur czy charakterów.

-Międzynarodowe Lato Artystyczne to impreza o wieloletnich tradycjach. Udział w niej to nie tylko wymiana doświadczeń z różnych dziedzin sztuki, ale przede wszystkim spotkanie młodych ludzi w międzynarodowym gronie. Miejsce, w którym pracować będą poszczególne grupy warsztatowe, inspiruje i skłania do refleksji. Jestem przekonana, że każdy znajdzie tu dla siebie coś wyjątkowego – mówi Karolina Moroz, prowadząca zajęcia integracyjne.

W warsztatach graficznych uczestnicy będą intensywnie pracować twórczo przy pomocy profesjonalnych środków technicznych, zastosują przy tym nowe techniki i eksperymenty graficzne. Na zajęciach z ceramiki poznają np. techniki ręcznego formowania ceramiki, a na warsztatach z rzeźby młodzi rzeźbiarze zagłębią się w tajniki tworzenia w różnych technologiach i tworzywach takich jak drewno czy glina. Jednak nie tylko twórczość manualna będzie królować podczas tegorocznych warsztatów. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach z ekspresji ruchowej, tańca i pantomimy, podczas których będą pracować nad choreografią i świadomością własnego ciała.

Pobyt wszystkich młodych uczestników w Krzyżowej kończy finał „Lata Artystycznego” z prezentacjami artystycznymi, który odbędzie się 27 lipca o godzinie 16.00 (prezentacje grafiki, ceramiki i rzeźby) oraz o 18.00 (prezentacje warsztatu tanecznego, pantomimy i ArtMediów) na terenie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży (w Galerii Pralnia, w sali wielofunkcyjnej, na trawniku). Poszczególne grupy warsztatowe przedstawią przygotowane przez siebie pokazy taneczne i teatralne oraz wernisaże wystaw. Prezentacje artystyczne otwarte są dla mieszkańców okolic Krzyżowej i całego Dolnego Śląska.

Organizatorem projektu jest Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Freyi von Moltke dla Nowej Krzyżowej, Starostwa Powiatowego w Świdnicy, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Fundacji Joachima Bentrupa Kulturstiftung, Funduszu Solidarności dla Mobilności Młodzieży.

Koordynator projektu: Monika Kretschmann.

Prowadząca zajęcia integracyjne: Karolina Moroz.
 

Źródło: NGO.pl
Daty wydarzeń:

17.7.2011 - 29.7.2011

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego, zajęcia w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej
województwo: dolnośląskie, powiat: świdnicki
58-112 Grodziszcze, Krzyżowa 7
sekretariat@krzyzowa.org.pl, 48 74 85 00 300
http://www.krzyzowa.org.pl/
Liczba odsłon: 2565
19.07.2011