Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Splot Szewska 3

Po raz trzeci eMSA Inicjatywa Edukacyjna zaprasza na święto wrocławskiej ulicy - Splot Szewska 3 skupi się na książkach, czasopismach, czytaniu, bibliofilstwie i literaturze. Będzie mnóstwo woluminów i krzeseł do siedzenia, czytania, picia, jedzenia, rozmawiania, spania...

 

Wśród atrakcji dla dzieci zaplanowano czytanie książek dzieciom przez filolożkę, Dominikę Oryszczak oraz akcję ilustrowania książek z Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka.

Ponadto muzyka, koncerty, występy, hajdpark - gdyby ktoś chciał coś powiedzieć publicznie.

Organizatorzy przypominają, że ulica Szewska jest STREFĄ ZAMIESZKANIA. Oznacza to, że po jezdni i torowisku możemy chodzić w dowolnym tempie, mogą się tutaj bawić dzieci, grać w piłkę, w kapsle, w gumę, skakać na bmx-ach - możemy robić różne rzeczy, ale tramwaj ani samochód NIE MAJĄ PRAWA NA NAS DZWONIĆ LUB TRĄBIĆ. Powinni poprosić nas o przepuszczenie ich, by mogli jechać dalej. Takie są przepisy. Nie wierzycie? Sprawdźcie na policji lub u strażnika miejskiego.

Pierwszeństwo BEZWZGLĘDNE na Szewskiej ma PIESZY.
Po nim rowerzysta. Potem tramwaj. Na końcu auto.
Oczywiście pierwszeństwo mają też pojazdy specjalne - choćby karetka pogotowia. Te przepuszczamy wszędzie.

Pamiętajcie: nie robimy na złość i nie blokujemy pasa drogowego celowo i perfidnie. Jednak uczmy się z niego korzystać zgodnie ze strategią, jaką wymyśliły i uprawomocniły DLA NAS władze Wrocławia. Nie bójmy się chodzić pełną szerokością Szewskiej, a rowerzystów, tramwaje i samochody uprzejmie informujemy o strefie zamieszkania i PROSIMY o przestrzeganie przepisów oraz szanowanie PIESZYCH.

 

SPLOT SZEWSKA to wydarzenie kulturalne, którego celem jest nagłośnienie potencjału ulicy (nie tylko Szewskiej, ale i jej przedłużenia/przedpola, tj. ul. Widok) i skupionych wzdłuż niej Partnerów, a tym samym intensyfikacja aktywności kulturalnej, która jest tutaj prowadzona, a o której mówi się wyłącznie w charakterze inicjatyw punktowych związanych z poszczególnymi podmiotami zlokalizowanymi przy tej ulicy. Nasze hasło to: splatamy pomysły, rozplatamy aktywności!
Splot Szewska składa się ze splotów współpracy kilku podmiotów, a każdy taki splot przebiega symultanicznie w przestrzeni ulicy lub w lokalach partnerów. Pierwsza edycja Splot Szewska to 7 splotów. Druga edycja to już kilkanaście splotów!

Pragniemy, aby Splot Szewska przyczynił się do rozwoju ulicy i wszystkich jej podmiotów - nie tylko ulicy Szewskiej, ale także Placu Teatralnego i ulicy Widok, które stanowią południową pointę przestrzeni ulicznej. Ulica bowiem, to nie tylko nazwa, powodująca fragmentaryczne postrzeganie przestrzeni. Ulica to przestrzeń. Przestrzeń publiczna. Pragniemy, aby ulica Szewska, której stawia się niesprawiedliwe zarzuty "martwoty", była kojarzona z silnymi podmiotami i ważnymi miejscami, jako chlubnymi generatorami ruchu i obiektami/punktami miejscotwórczym, co powinno rychło przyczynić się do eliminacji błędnych opinii, iż ulica ta prowadzi „znikąd donikąd”.

W Splocie biorą udział partnerzy z Szewskiej, Widok i Placu Teatralnego, wszyscy ci, którzy sprzyjają rozwojowi przestrzeni dla dobra publicznego - dla dobra mieszkańców, przechodniów, gości, podmiotów instytucjonalnych, po prostu dla dobra luci. Podmioty te możecie poznać w zakładkach "Partnerzy Splotu" (konkretne instytucje i nazwy) i "Ludzie Splotu" (konkretne osoby i nazwiska). Zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą i możliwościami.

Źródło: Eduk
Daty wydarzeń:

16.7.2011

eMSA Inicjatywa Edukacyjna
województwo: dolnośląskie, powiat: m. Wrocław
Wrocław, Szewska
https://sites.google.com/site/splotszewska/
Liczba odsłon: 1671
15.07.2011