Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty NInA dla NGO - "Kultura a rozwój społeczny i gospodarczy"

Narodowy Instytut Audiowizualny serdecznie zaprasza na ostatni z cyklu warsztatów dla przedstawicieli społeczno-kulturalnych organizacji pozarządowych w Polsce. Warsztat odbędzie się 16 lipca 2011 (sobota) w godzinach 10-17 w Warszawie, poprowadzi go Rarita Zbranca.

Oferujemy Państwu pokrycie kosztów podróży do i z Warszawy oraz posiłek w przerwie warsztatów.


Warsztat odbędzie się w języku angielskim i jest bezpłatny.


Zapisy poprzez formularz do 12 lipca. Link do formularza
Informacje:
warsztaty@nina.gov.pl
Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

W społeczeństwie, w którym wzrasta produkcja i konsumpcja dóbr niematerialnych (usług, informacji), wzrasta również rola kultury. Miasta kreatywne używają kultury do rozwoju: poprawienia poziomu życia mieszkańców, do przyciągania inwestorów, pracowników, turystów, do kreowania swojego wizerunku, do rewitalizacji zaniedbanych obszarów miasta itp. Polityka europejska również zauważyła rolę kultury w zglobalizowanym świecie i dodaje kulturalne komponenty do programów np. rozwoju regionalnego czy spraw zagranicznych.

Podczas warsztatu zostaną omówione różne aspekty kultury jako motoru rozwoju, które będą pomocne dla uczestników w formułowania argumentów wspierających ich działania artystyczne i kulturalne w relacjach z odbiorcami, sponsorami i politykami.

Warsztat poprowadzi Rariţa Zbranca – menadżerka i animatorka kultury. Ma doświadczenie w badaniach kultury, coachingu i konsultowaniu oraz w tworzeniu polityki kulturalnej. Jest dyrektorką i jedną z założycieli Fundacji AltArt w Cluj w Rumunii – kolektywnej przestrzeni dla sztuki współczesnej. Jest członkinią Grupy Strategicznej inicjatywy „A Soul for Europe”. Pracowała w obszarach sztuki, kultury, mediów, demokracji, praw mniejszości dla organizacji pozarządowych, m.in. AltArt Foundation, „A Soul for Europe”, Ethnocultural Diversity Resource Center, Soros Foundation for an Open Society Romania. Studiowała PhotoVideoDigital Image na Uniwersytecie Sztuki i Designu w Cluj oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Babes Bolyai w Cluj.

Celem cyklu warsztatów Narodowego Instytutu Audiowizualnego dla organizacji pozarządowych jest podjęcie tematów istotnych z perspektywy trzeciego sektora i społeczeństw obywatelskich w krajach Unii Europejskiej. Do prowadzenia warsztatów zaprosiliśmy ekspertów, którzy mają doświadczenie w działaniu w sektorze pozarządowym, są również autorytetami w dziedzinie kultury na europejskich uczelniach i w instytutach kultury. Celem projektu jest przygotowanie do dyskusji, która odbędzie się podczas Europejskiego Kongresu Kultury we wrześniu 2011 roku w ramach programu kulturalnego Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej.

Źródło: Narodowy Instytut Audiowizualny
Daty wydarzeń:

16.7.2011 godz. 10:00 - 17:00

Narodowy Instytut Audiowizualny
województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Wałbrzyska 3/5
warsztaty@nina.gov.pl
www.nina.gov.pl
Liczba odsłon: 2909
12.07.2011