Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"Gdyby to była moja ulica…- teatr fizyczny w przestrzeni publicznej" - warsztaty w Zgorzelcu

Warsztaty odbędą się w ramach festiwalu teatrów ulicy VIA THEA w europejskim mieście Görlitz/Zgorzelec. Podczas codziennych zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami teatru fizycznego. Od początku warsztatów będą w praktyce poznawać zasady przedstawień fizycznych w przestrzeni publicznej (dialog z publicznością, improwizacja, kreowanie postaci).

Temat festiwalu „Spotkania na Via Regia*” posłuży jako punkt wyjścia do działań scenicznych. Na postawie doświadczeń osobistych oraz wywiadów z mieszkańcami Görlitz i Zgorzelca uczestnicy opracują solowe i grupowe akcje, które będą zaprezentowane podczas festiwalu. Warsztaty skierowane są do osób w wieku 18-30 lat – młodych aktorów, studentów kierunków teatralnych oraz artystów innych dyscyplin pochodzących z Polski, Francji i Niemiec.

Prowadzący:
Paulina Almeida – reżyserka, instruktorka teatralna specjalizująca się w teatrze w przestrzeni publicznej, ukończyła International School of Theatre Anthropology (Dania), zrobiła specjalizację z teatru ulicy w Akademii Sztuk Pięknych w Portugalii. Współpracowała z grupami teatralnymi takimi jak Plasticiens Volants, Grotest Maru i Ten Pen Chii Art Labor.
Dawid Żakowski – reżyser, instruktor teatralny, aktor pracujący w Polsce i za granicą. Jako reżyser i aktor pracował w Studium Teatralnym Piotra Borowskiego w Warszawie w latach 1997-2007. W 2007 założył Stowarzyszenie Sztuka Nowa, wraz z którym realizuje spektakle teatru fizycznego. W 2006 roku wyróżniony nagrodą dla najlepszego aktora na II Iberoamericana Festival di Teatro w Argentynie.

Koszty uczestnictwa:
160 EUR (cena obejmuje koszt warsztatów, zakwaterowanie i wyżywienie). W wyjątkowych przypadkach przewidziane zniżki.

Koszty podróży podlegają zwrotowi do 50%.

Szczegóły i zgłoszenia pod adresem: info@forum-bayreuth.de lub stow.sn@gmail.com

Organizator: Forum Franco-Allemand de Jeunes
Partnerzy: Gerhart Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau/ViaThea Görlitz, Amiens Métropole, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

* Via Regia to średniowieczny ponadregionalny trakt prowadzący od Hiszpanii po Rosję sprzyjający rozwojowi stosunków i kontaktów państw europejskich.

Źródło: Stowarzyszenie Sztuka Nowa
Daty wydarzeń:

28.7.2011 - 7.8.2011

Forum Franco-Allemand de Jeunes
województwo: dolnośląskie, powiat: zgorzelecki
Zgorzelec
info@forum-bayreuth.de
https://www.facebook.com/event.php?eid=198383263530765
Liczba odsłon: 2631
07.07.2011