Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Program Wolontariusz Kultury w Lublinie

Program „Wolontariusz Kultury” jest kontynuacją programu „Wolontariusz Europejskiej Stolicy Kultury – Lublin 2016”, który powstał z potrzeby stworzenia sieci wolontariuszy współpracujących na stałe z lubelskimi instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi i artystami oraz stworzenia zintegrowanego środowiska osób działających wolontaryjnie na rzecz rozwoju Lublina i regionu lubelskiego w kontekście starań Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Głównym celem aktualnej edycji programu jest rozbudowa zaplecza wolontariackiego oraz podniesienie poziomu wiedzy o wolontariacie i jej znaczeniu w kontekście budowania aktywnego społeczeństwa obywatelskiego i strategii kultury Miasta Lublin na lata 2012 - 2020.

Program wspomaga sprawną realizację wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i społecznych, podnosi jakość obsługi sektora kultury w mieście i regionie, pomaga w poszukiwaniu, tworzeniu i wprowadzaniu nowych rozwiązań w działalności kulturalnej, stwarza warunki do nauki, rozwoju i pracy dla wolontariuszy chcących przyczynić się do rozwoju miasta i zachęcenia mieszkańców Lublina do aktywnego udziału w życiu kulturalnym miasta.

Rekrutacja:
Rekrutacja do projektu odbywać się będzie do 1 – 31 lipca 2011. Osoby zainteresowane udziałem w programie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszenia i wysłania go na adres: wolontariat@warsztatykultury.pl , a następnie dostarczenie osobiście lub przesłanie pocztą wydrukowanego i podpisanego formularza i pozostałych załączników (zgoda na przetwarzanie danych osobowych i deklaracja uczestnictwa w projekcie) na adres: Warsztaty Kultury, ul. Ks. J. Popiełuszki 5, 20 – 052 Lublin, z dopiskiem: Wolontariusz Kultury. Umowy zostaną podpisane tylko z osobami zakwalifikowanymi do programu.


Uczestnicy:
Uczestnikiem programu może być każda osoba w wieku od 15 – 65 roku życia, która ma chęć rozwijać się i poznawać tajniki pracy w kulturze i aktywnie udzielać się w życiu kulturalnym miasta.

Kontakt:
Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin, tel./fax 081 533 08 18

Koordynatorki projektu:
Agata Will i Katarzyna Pudło
wolontariat@warsztatykultury.pl

Więcej informacji o Programie na http://www.warsztatykultury.pl

Źródło: Warsztaty Kultury
Daty wydarzeń:

24.6.2011 godz. 12:26 - godz.

Warsztaty Kultury
województwo: lubelskie
Lublin, ul. Ks. J. Popiełuszki 5
wolontariat@warsztatykultury.pl, 81 533 08 18
www.warsztatykultury.pl
Liczba odsłon: 3545
07.07.2011