Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Muzealne spotkania z fotografią, Kielce

Muzeum w Koszalinie oraz Muzeum Narodowe w Kielcach zapraszają na międzynarodową wystawę Muzealne spotkania z fotografią w dniach 28 czerwca - 28 sierpnia 2011 w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

W wyremontowanych przestrzeniach Sali Edukacyjnej Pałacu Biskupów Krakowskich pierwszy raz prezentujemy wystawę edukacyjną, która jest pokłosiem międzynarodowego konkursu dla dzieci i młodzieży organizowanego przez Muzeum w Koszalinie.

Wystawa inna…dlaczego? Tematyka ekspozycji nie jest poświęcona martwym eksponatom, a organizatorom i uczestnikom działań edukacyjnych, które prowadzone są na terenach muzeów całego świata. Autorzy dokumentalnych zdjęć nie tylko mają możliwość prezentacji swoich osiągnięć w dziedzinie fotografii, biorą udział w międzynarodowym plenerze fotograficznym w nadmorskich kurortach. Rok temu wysłaliśmy prace dzieci z naszych regionalnych warsztatów Mali odkrywcy wielkie możliwości na ten prestiżowy konkurs, któremu patronują Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Edukacji. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Warsztaty fotograficzne organizowane w Kielcach co roku dzięki dotacji Urzędu Miasta Kielce organizowane są przez Związek Polskich Artystów Fotografików. Stanisława Zacharko, Antoni Myśliwiec i Sławomir Oszywa są trzonem projektu, którego podstawowym założeniem jest dotarcie do dzieci, które nie mają swojego aparatu i stawiają pierwsze kroki w świecie fotografii.

W tym roku Muzeum Narodowe w Kielcach stworzyło tygodniowy program dla młodzieży do 10 do 18 roku życia. Zapraszając do projektu dwóch specjalistów niezastąpionego Antoniego Myśliwca i Pawła Grzesika przewodnika po mieście Kielce. Projekt nosi nazwę Portret miasta. Kierowany jest do młodzieży, która fotografuje i chciałaby poznać pracę artysty fotografika.

Miejsce realizacji: Sala Edukacyjna Pałacu Biskupów Krakowskich, Kielce, pl. Zamkowy 1
Wstęp bezpłatny
Muzeum czynne od wtorku do niedzieli w godz. 10 do 18, w poniedziałek nieczynne
Oferta ważna: od 28 czerwca do 28 sierpnia 2011
Więcej informacji na stronach www.mnki.pl lub tel. 41 344 40 14 wew. 239, e-mail: edukacja@mnki.pl

Źródło: Edukacja Muzealna
Daty wydarzeń:

28.6.2011 - 28.8.2011

Muzeum Narodowe w Kielcach
województwo: świętokrzyskie, powiat: m. Kielce
Kielce, pl. Zamkowy 1
edukacja@mnki.pl, 41 344 40 14 wew. 239
www.mnki.pl
Liczba odsłon: 2886
30.06.2011