Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Centrum Kultury Wrocław-Zachód

Centrum Kultury Wrocław-Zachód to instytucja samorządowa działająca od października 2002 roku. Głównym przesłaniem Centrum jest kulturalne uaktywnienie lokalnej społeczności poprzez edukację kulturalna, animację społeczno - kulturalna, jak również promocję zjawisk artystycznych.
 

Siedziba

Centrum mieści się w nowoczesnym obiekcie, bardzo dobrze wyposażonym w sprzęt najwyższej jakości (oświetleniowy, nagłaśniający i filmowy) jak również niezbędne pomieszczenia: salę teatralno-kinową (280 miejsc), 2 sale kameralne (100 i 50 miejsc), dwa duże hole wystawiennicze, co niewątpliwie umożliwia prowadzenie interesujących zajęć na bardzo wysokim poziomie.

Edukacja filmowa

W celu rozszerzenia i uatrakcyjnienia oferty, ale także odpowiadając na potrzeby lokalnej społeczności od września 2006 wprowadziliśmy działalność kinową. Proponowane przez nas filmy są starannie wybierane, artystyczne i wartościowe. Prezentujemy przede wszystkim polskie, nagrodzone na Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni obrazy, ale także filmy zagraniczne, zdobywające prestiżowe nagrody.  Staramy się jak najszerszej grupie odbiorców umożliwić czynne uczestnictwo w działaniach kulturalnych także „wykluczonym" społecznie poprzez swoją niepełnosprawność.

Jako jedyna instytucja kultury we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku w marcu 2011 roku wprowadziliśmy projekcje filmowe z audiodeskrypcją, a więc symultanicznym „opowiadaniem” obrazu filmowego przez lektora. Dzięki unowocześnieniu naszej sali kinowej i wyposażeniu jej w specjalny sprzęt do tłumaczeń symultanicznych, możemy organizować projekcje dla osób niewidomych i z problemami wzroku. Zasada jest prosta: lektor w specjalnej kabinie tłumacza odczytuje tekst z opisem tego wszystkiego co dzieje się na ekranie. Jego głos, dzięki promiennikowi podczerwieni dociera wprost do słuchawek nie zakłócając odbioru innym widzom. To pierwsza tego typu inicjatywa na Dolnym Śląsku i mamy nadzieję, że przyczyni się do popularyzacji tej szerzej nieznanej techniki.

Działalność kulturalna

Realizując różne projekty artystyczne kształtujemy postawy twórcze, rozwijamy uzdolnienia artystyczne, ale także a może przede wszystkim, przez niekonwencjonalne formy, uczymy dzieci i młodzież zachowań społecznie akceptowanych. Organizujemy koncerty, recitale, wystawy, spektakle teatralne, projekcje kinowe, programy kabaretowe, widowiska estradowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem i przyciągają szeroką publiczność.

Źródło: Centrum Kultury Wrocław-Zachód

Autor wpisu: CKWZ

Centrum Kultury Wrocław-Zachód
województwo: dolnośląskie
Wrocław, ul. Chociebuska 4-6
biuro@ckwz.art.pl, film.ckwz@gmail.com, (071) 354 46 60, 728 988 619
www.ckwz.art.pl
Liczba odsłon: 3071
20.06.2011