Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Chłopska Szkoła Biznesu - www.csb.mik.krakow.pl

Strona poświęcona „Chłopskiej Szkole Biznesu”, edukacyjnej grze planszowej przygotowanej przez Małopolski Instytut Kultury we współpracy z Towarzystwem Miłośników Andrychowa oraz przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. 

Inspiracją do stworzenia gry była historia pańszczyźnianych chłopów, żyjących w XVIII wieku na terenach dzisiejszego małopolskiego Andrychowa, specjalizujących się w wytwarzaniu lnianego płótna. Jeszcze przed wielką rewolucją przemysłową tworzyli sieci powiązań i kontaktów handlowych, eksportując ponad 80% produktów za granicę, m.in. do Marsylii, Stambułu czy Moskwy. Właśnie na zasadach działania ich kolegacji (spółek handlowych) opierają się zasady „Chłopskiej Szkoły Biznesu”.


Na stronie zostaną udostępnione dodatkowe narzędzia dydaktyczne: scenariusz zajęć, film instruktażowy, słowniczek ekonomiczny.  Wszystko po to, by w atrakcyjny sposób wprowadzić młodzież w zagadnienia ekonomiczne i ułatwić grę w „Chłopską Szkołę Biznesu”.

Źródło: Chopska Szkoła Biznesu

Autor wpisu: Katarzyna Dzigańska

Liczba odsłon: 2970
09.01.2011