Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty Dynamiki Ekspozycji: gry planszowe w instytucji kultury. Kraków

Wykorzystywanie gier planszowych w instytucjach kultury jest coraz bardziej popularne. Szlaki przetarło m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Pamięci Narodowej, a także Muzeum Pałac w Wilanowie czy Dom Spotkań z Historią (doświadczenia tych instytucji były szerzej omawiane na naszej sesji pt.: Co jest grane? 11.10.2010 w Warszawie).

W Dynamice Ekspozycji mamy też swoje doświadczenia z grami, pierwszy nakład naszej Chłopskiej Szkoły Biznesu rozszedł się już całkowicie.

Wykorzystanie gier do promocji dziedzictwa kulturowego (i dziedzictwa do tworzenia gier) jest dla nas na tyle ciekawym zagadnieniem, że zdecydowaliśmy się zorganizować warsztatowe spotkanie poświęcone grom w instytucjach kultury.

Podczas zajęć zostaną zaprezentowane najnowsze gry planszowe tworzone w instytucjach kultury, m.in.: Kolejka i 303 wydane przez IPN oraz nasza Chłopska Szkoła Biznesu. Uczestnicy na przykładzie tych i innych tytułów zapoznają się z nowoczesnymi grami planszowymi, naszymi doświadczeniami w zakresie ich tworzenia i sposobami na jakie mogą one prezentować dziedzictwo kulturowe.

W trakcie części warsztatowej, uczestnicy wraz z zaproszonymi ekspertami, będą tworzyć wstępne koncepcje gier do zrealizowania w swoich instytucjach. Będziemy też zastanawiali się jak wykorzystać gry jako element oferty edukacyjnej, produktu turystycznego czy działań promocyjnych.

Dwudniowa sesja warsztatowa obejmuje 12 godzin (6 godzin każdego dnia). Warsztaty odbędą się 24 i 25 marca 2011 w siedzibie Małopolskiego Instytutu Kultury przy ul. Karmelickiej 27, w godzinach 9.30 – 15.30.
 

Zajęcia poprowadzą: Karol Madaj i dr Tomasz Ginter z IPN (autorzy gier Kolejka i 303), oraz Piotr Idziak i Sebastian Wacięga z MIK (autorzy gry Chłopska Szkoła Biznesu).

Koszt uczestnictwa wynosi 200 zł (płatne przelewem na konto: 17 1060 0076 0000 3210 0016 2355 z dopiskiem Dynamika Ekspozycji). W trakcie warsztatów zapewniamy kanapki i napoje. Uczestnicy zajęć otrzymają zaświadczenia.

Chętnych prosimy o przesłanie ankiety zgłoszeniowej faxem: (12) 422 55 62 lub mailem: hajduk(at)mik.krakow.pl do 18 marca 2011.

Zapraszamy!

Źródło: Małopolski Instytut Kultury
Daty wydarzeń:

24.3.2011 - 25.3.2011

Autor wpisu: Piotr Idziak

Małopolski Instytut Kultury
województwo: małopolskie
Kraków, ul. Karmelicka 27
http://www.muzeoblog.org
Liczba odsłon: 2830
03.03.2011