Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Staże w instytucjach kultury - edycja wiosenna

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór do Wiosennej Edycji programu „Staże w instytucjach kultury”. Założeniem programu jest umożliwienie studentom zdobycia praktycznej wiedzy nt. funkcjonowania instytucji kultury oraz pomoc w realizacji bieżących zadań instytucji.

 

W dotychczasowych edycjach, dzięki przychylności instytucji, organizacji i firm w całym kraju, mogliśmy zaoferować studentom i absolwentom ok. 3400 miejsc stażowych.

Oferta staży skierowana jest do studentów 3-5 roku studiów magisterskich, 3 roku studiów licencjackich oraz 1 - 2 roku studiów uzupełniających magisterskich na kierunkach związanych z kulturą (np. historia, historia sztuki, kulturoznawstwo, animacja kultury, bibliotekoznawstwo, dziennikarstwo, etnologia, archeologia, architektura, teatrologia, muzykologia, sztuki plastyczne, kinematografia) oraz do studentów szkół podyplomowych w zakresie zarządzania i animacji kultury, także absolwentów wymienionych kierunków, którzy nie ukończyli 28 roku życia.

Instytucja może powierzyć rekrutację stażysty Narodowemu Centrum Kultury lub skorzystać z możliwości przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi przez NCK stażystami. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniu 10 marca 2011 r.

Praktyki odbędą się w państwowych i samorządowych instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych oraz firmach prowadzących działalność związaną z obszarem kultury.

Termin odbywania staży w Edycji Wiosennej obejmuje okres od 21 marca do 30 czerwca 2011 r.
Zgłoszenia przyjmowane będą od 7 lutego – 27 lutego 2011 r.
Dla najlepszych stażystów przewidziano bezpłatne warsztaty z zakresu zarządzania kulturą!

Regulamin programu stażowego, warunki rekrutacji stażystów i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie http://www.kursnakulture.pl/sub,pl,aktualna-edycja.html
Szczegółowych informacji udziela p. Irmina Recka-Wyżga, irecka@nck.pl , tel. (022) 2 100 117

 

Źródło: Kadra kultury

Autor wpisu: Kurs na Kulturę

Narodowe Centrum Kultury, Kurs na Kulturę
województwo: mazowieckie
Warszawa, ul.Płocka 13
Liczba odsłon: 3799
13.02.2011