Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Program Równać Szanse

Program "Równać Szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzony jest od 2001 roku przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Celem programu jest wspieranie inicjatyw społecznych służących wyrównywaniu szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do 20 tysięcy mieszkańców).

Dofinansowywane są działania adresowane do osób w wieku 13-19 z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców), które rozwijają u młodzieży:

  • umiejętność właściwej oceny środowiska, w którym dorasta, poprzez włączanie jej w proces poznawania środowiska lokalnego i analizowanie swoich mocnych i słabych stron;
  • umiejętność samodzielnego i aktywnego planowania własnej przyszłości, poprzez udział w opracowaniu celów i harmonogramu projektu oraz badaniu jego efektów, a także poprzez naukę praktycznych umiejętności przydatnych w osiąganiu celów życiowych.
  • umiejętność pozyskiwania wsparcia społecznego, poprzez nawiązywanie nowych relacji społecznych (z ludźmi i instytucjami), a także rozwijanie umiejętności pracy w grupie;
  • przekonanie o własnych możliwościach, poprzez publiczne prezentowanie własnych działań i ich efektów, udział młodych ludzi w rozpowszechnianiu informacji o projekcie oraz stwarzanie(za pośrednictwem projektu) możliwości odniesienia osobistego sukcesu.

 

O fundusze ubiegać się mogą:

Organizacje pozarządowe, biblioteki gminne, gminne domy kultury oraz grupy nieformalne z całej Polski działające na terenie miejscowości do 20 tys. mieszkańców.

Wysokość dofinansowywania:
Maksymalna kwota dotacji - 40 000 zł.

Najbliższy termin składania wniosków: 22 lutego 2011 r.

 

Realizator programu:
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży

ul. Kredytowa 6/20, 00-062 Warszawa
tel./fax (22) 826-10-16
e-mail: rownacszanse@pcyf.org.pl
strona programu: www.rownacszanse.pl

 

Fundator:

Źródło: Równać Szanse
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży
województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Kredytowa 6/20
http://www.rownacszanse.pl
Liczba odsłon: 4266
11.02.2011