Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Dekoder - warsztaty twórczych interpretacji sztuki współczesnej w Poznaniu - kwiecień

Warsztat z cyklu dziesięciu spotkań interpretacyjnych, odbywających się raz w miesiącu, podczas których widz będzie miał możliwość w sposób bardzo swobodny wyrazić swoją opinię, wątpliwości i uwagi na temat wybranych prac. Przedmiotem warsztatu będzie obraz Włodzimierza Borowskiego - Zbiór stojakowy (1967)

Celem projektu jest oswojenie i zainteresowanie widzów muzeum z językiem wizualnym sztuki współczesnej. Poszczególne prace współczesnych artystów będą traktowane jako bodźce do rozmowy na temat języka wizualnego i idei jakie te formy komunikacji prowokują, jak również do wymiany poglądów na wiele tematów społecznych, kulturowych i ekonomicznych, poruszanych przez te prace w sposób bezpośredni lub pośredni.

Spotkania z widzami będą oparte na negocjacji i analizie różnorodnych interpretacji jak również prostych ćwiczeniach wizualnych. Na każdym spotkaniu uczestnicy otrzymają ulotki z pytaniami i ćwiczeniami mobilizującymi do aktywnego odbioru sztuki. Prowadzący poprzez stosowanie przystępnego języka będzie zachęcał uczestników do zadawania pytań i wspólnego poszukiwania odpowiedzi.

Warsztaty prowadzi Agnieszka Szwachła.
30 kwietnia 2011 godz. 16:30 - 17:30
Muzeum Narodowe w Poznaniu

 

Źródło: Muzeum Narodowe w Poznaniu
Daty wydarzeń:

30.4.2011

Muzeum Narodowe w Pozaniu
województwo: wielkopolskie
Poznań, Al. Marcinkowskiego 9
www.mnp.art.pl
Liczba odsłon: 2511
25.01.2011