Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

ŻYWIOŁY – spektakl audiowizualny

04/02/2011 Fundacja „Les Artes” otwiera swe podwoje dla wszystkich chętnych i chcących rozwijać swoją wrażliwość artystyczną. W związku z tym szczególnym dla nas wydarzeniem w ramach Galerii Les Artes, zapraszamy wszystkich na ul. Mickiewicza 49-49A, na Spektakl Audiowizualny -„Żywioły”.

 

To projekt czterech artystów, z których każdy wnosząc swój niepowtarzalny temperament , ekspresję twórczą, oraz technikę obrazowania przedstawi nam własną interpretacją jednego z czterech podstawowych żywiołów.

 

ZIEMIA „ – Xavier Bayle jest artystą hiszpańskim. Od kilku lat mieszka w Toruniu. Jego prace zahaczają o problemy, które dotyczą ludzi i zwierząt. W projekcie „ Żywioły”, wykona life performance wykorzystując nietypową technikę , jaką stanowi malarstwo materii.

POWIETRZE” – Rafał Iwański ( Hati, X-Navi), artysta dźwięku, współzałożyciel i muzyk grupy HATI, jest współorganizatorem międzynarodowego multimedialnego CoCArt Music Festival, od wielu lat współpracuje z różnymi artystami audiowizualnymi takimi jak : Jeff Gburek, John Zorn, Sławomir Ciesielski , Jacek Zieliński (video). W projekcie wykona Akustyczny Rytuał, będący dźwiękową interpretacją żywiołu.

WODA” – Anna Pilewicz, stara się za każdym razem łączyć inne techniki, eksperymentować z konsystencją farb, inspiruje ją substancjalność i niepowtarzalność tworzywa, którym w danym momencie dysponuje. W projekcie, zaprezentuje video art.

OGIEŃ” – Jacek Zieliński, tworzy przede wszystkim w technikach: suchej igły, suchorytu, miedziorytu, kolografii, monotypii i kolażu. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach Europy. Artysta zaprezentuje również, specjalnie przygotowaną projekcję video.

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

4.2.2011

ŻYWIOŁY – spektakl audiowizualny
Autor zdjęć: FUNDACJA " LES ARTES"

ŻYWIOŁY – spektakl audiowizualny

Autor wpisu: Monika Czerwińska

Fundacja "Les Artes"
województwo: kujawsko-pomorskie, powiat: toruński, gmina: Toruń
87-100 Toruń, Mickiewicza 49-49A
lesartesfundacja@wp.eu, 0-503-017-089, 0-607
www.lesartes.xt.pl
Liczba odsłon: 3050
18.01.2011