Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Laboratorium Animacji Muzealnej

Otwarte Laboratorium Animacji Muzealnej to projekt skierowany do środowiska muzealnego, do nauczycieli, animatorów kultury, studentów artystycznych i pedagogicznych uczelni oraz do wszystkich zainteresowanych zarówno sztuką współczesną jak i metodami działań twórczych.

Laboratorium Animacji Muzealnej ma za zadanie, poprzez wykłady i warsztaty, przybliżyć zarówno trudne języki sztuki współczesnej, jak i metody aktywnych działań z zakresu edukacji muzealnej i twórczej. Działania twórcze rozumiane są przez autorów warsztatów pozaartystycznie - jako gotowość do przełamywania stereotypów w myśleniu i działaniu i nie wymagają tzw. zdolności plastycznych.

Celem projektu jest poszerzanie wiedzy w zakresie sztuki współczesnej, prezentacja języków sztuki takich jak: instalacja, performance, książka artystyczna, land-art, poezja konkretna, sztuka poczty itp. oraz przybliżanie metod interaktywnej edukacji.
Każde spotkanie realizowane w ramach projektu pomyślane jest jako spójna całość i składać się będzie z części wykładowej i warsztatowej, realizowanej przez kuratorów Laboratorium Edukacji Twórczej Marię Parczewską i Janusza Byszewskiego oraz zaproszonych przez nich gości – kuratorów CSW, artystów, których prace znajdują się w kolekcji Zamku, a także współpracujących z LET muzyków.Warsztaty i wykłady ilustrowane bogatą dokumentacja realizowane będą w kontakcie z bieżącym programem wystawienniczym CSW.


W wyniku projektu powstaną:

  • publikacja zawierająca scenariusze nowoczesnych, aktywnych działań edukacyjnych w zakresie szeroko rozumianej edukacji twórczej, do wykorzystania w ramach przedmiotu sztuka, w edukacji muzealnej, a także w pracy wychowawczej, której celem jest wszechstronny rozwój uczniów.
  • interaktywne pomoce dydaktyczne do wykorzystania zarówno w muzeum jak i w pracy pedagogicznej w różnych typach instytucji wychowawczych a nawet reedukacyjnych.

 

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja +”.

Projekt realizowany będzie wieloetapowo w terminach: 23 IX, 14 X, 23 X, 25 XI, 2 XII, 9 XII, 16 XII, zawsze od godz. 12 do ok. 17, w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie ul. Jazdów 2.

Prosimy o potwierdzenie udziału mailowo lub telefonicznie: let@csw.art.pl, 22 628 12 71 w 134, lub 505 557 143 i 510 160 629. Istnieje możliwość włączenia się w projekt na każdym etapie jego realizacji.
 

Źródło: Edukacja +
Daty wydarzeń:

23.9.2010 - 16.12.2010

Laboratorium Animacji Muzealnej

Laboratorium Animacji Muzealnej Laboratorium Animacji Muzealnej Laboratorium Animacji Muzealnej Laboratorium Animacji Muzealnej Laboratorium Animacji Muzealnej
Laboratorium Edukacji Twórczej, Centrum Sztuki Współczesnej
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
Warszawa, Jazdów 2
http://www.csw.art.pl
Liczba odsłon: 4636
05.10.2010