Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Lokalne Partnerstwa Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności

Lokalne Partnerstwa PAFW to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, który ma na celu zainicjowanie współpracy pomiędzy dotychczasowymi beneficjentami Fundacji. Motywem przewodnim programu jest hasło dobra wspólnego, działania na rzecz dobra wspólnego w małych społecznościach.

Beneficjenci PAFW, oraz inni aktorzy lokalnego życia społecznego, tworzą partnerstwo, w którym łączą swoje umiejętności i doświadczenia w realizacji zakrojonego na szeroką skalę projektu społecznego. Partnerstwa oparte są na wspólnych korzyściach i służą budowie dobra wspólnego w lokalnych społecznościach. W pilotażowej edycji programu, w 2009 roku w 16 gminach powstało 8 partnerstw składających się z samorządów, organizacji pozarządowych, firm i mediów. Liderem każdego z nich jest Ośrodek Działaj Lokalnie - Lokalna Organizacja Grantowa uczestnicząca w programie „Działaj Lokalnie” PAFW. W drugiej edycji programu, rozpoczętej w 2010 roku, bierze udział 7 partnerstw, które na terenie 11 gmin realizują projekty społeczne i wypracowują nową jakość. Tematyka ich działań jest zróżnicowana – od integracji społeczności wokół turystyki, poprzez zbieranie i promowanie przykładów społecznej aktywności, do zmian w przestrzeni publicznej, walki o czyste powietrze czy budowę osady neolitycznej

Kto może brać udział?

Konkurs grantowy ogłoszony w ramach programu skierowany jest do zamkniętej grupy wybranych gmin, w których zrealizowanych zostało kilka programów PAFW (spośród takich programów, jak: Działaj Lokalnie, Liderzy PAFW, Wieś Aktywna e-VITA, English Teaching, Równać Szanse, Szkoła Ucząca Się (SUS) , Wolontariat Studencki, Stypendia Pomostowe, Dla Dzieci, Przejrzysta Polska, Obywatel i Prawo, Przemiany w Regionie - RITA). Na terenie tych gmin zawiązały się partnerstwa (złożone z instytucji państwowych, NGOs, samorządów, firm, mediów itp.) pod przewodnictwem Ośrodka Działaj Lokalnie (ODL jest liderem i administratorem partnerstwa).

Źródło: Lokalne Partnerstwa
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Marszałkowska 6/6 00-590
www.lokalnepartnerstwa.org.pl
Liczba odsłon: 3350
01.01.2011