Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Dobry wieczór PRZY KULTURZE, Kraków

PRZY KULTURZE to cykl comiesięcznych spotkań wokół zagadnień związanych z działalnością animacyjną i menedżerską w obszarze kultury.
 

Czym się różni zawód menedżera kultury i animatora społeczno-kulturowego? Czy mogą ze sobą współpracować? Jaką wiedzę powinni posiadać, żeby działać skutecznie? Z jakimi problemami spotykają się na co dzień i jakim wyzwaniom muszą sprostać?

Żeby odpowiedzieć na te pytania postanowiliśmy stworzyć realną przestrzeń, w której spotykać się będą wszyscy „organizujący" kulturę. Chcielibyśmy, by była ona miejscem dyskusji i dialogu, istniejącym ponad podziałami na wydziały, kierunki studiów i koła naukowe. Dlatego, jako Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, wspólnymi siłami, stworzyliśmy projekt PRZY KULTURZE.

PRZY KULTURZE to cykl comiesięcznych spotkań wokół zagadnień związanych z działalnością animacyjną i menedżerską w obszarze kultury, który powstał jako kontynuacja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Tendencje menedżerskie w animacji kultury" (27-28 maja 2010r.). Korzystając z doświadczeń studentów, wykładowców i praktyków, będziemy rozmawiać m.in. o tym, jak krok po kroku zrealizować i wypromować wydarzenie, jak pozyskiwać fundusze i nawiązywać partnerstwa, gdzie się szkolić i szukać praktyk/stażu/ pracy. Wykorzystując własne przeżycia i kontakty, wymieniając się pomysłami, chcemy aktywnie i razem istnieć PRZY KULTURZE.

Pierwsze spotkanie pt. „Dobry wieczór PRZY KULTURZE" odbędzie się w środę 8 grudnia 2010 r., o godz. 18, w Instytucie Pedagogiki UJ. Zaproszeni goście – absolwenci zarządzania kulturą (Instytut Kultury) i animacji (Instytut Pedagogiki) opowiedzą o praktycznych aspektach aktywnej działalności w sferze kultury. Z kolei w oparciu o fragmenty filmu dokumentalnego „Časy sa zmenili" (2008, reż. Tomáš Hučko), debatę o stanie szkolnictwa wyższego w Polsce, poprowadzi Koło Naukowe MERITUM.

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

8.12.2010

Samorząd Studentów UJ, Koło Naukowe MERITUM, Instytut Pedagogiki
województwo: małopolskie, powiat: m. Kraków
kraków, ul. Batorego 12
http://www.uj.edu.pl
Liczba odsłon: 2974
05.12.2010