Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Polski Instytut Sztuki Filmowej

Instytucja kulturalna odpowiedzialna za rozwój polskiej kinematografii oraz za promocję polskiej twórczości filmowej za granicą. Zajmuje się głównie finansowaniem produkcji filmowych, rozpowszechnianiem filmów, edukacją filmową, doskonaleniem zawodowym oraz promocją polskiej kinematografii na świecie.

Polski Instytut Sztuki Filmowej jako jeden z najmłodszych w Europie instytutów filmowych kompleksowo wspierających narodową kinematografię, w zaledwie 5 lat w znaczący sposób odbudował polski rynek produkcji filmowej. W tym czasie odnotowano pięciokrotny wzrost ilości produkowanych filmów i dziesięciokrotne zwiększenie liczby widzów na polskich filmach. Polska kinematografia stała się jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się kinematografii środkowoeuropejskich. PISF dofinansował niemal wszystkie filmy fabularne, dokumentalne i animowane ostatnich lat. Każdego roku przeznacza na produkcję filmową ponad 100 mln zł. Instytut realizuje i wspiera ogólnopolskie programy edukacyjne, promuje polski film za granicą, wspiera wszystkie znaczące festiwale w Polsce i festiwale polskich filmów na świecie, współfinansuje rekonstrukcję cyfrową filmów oraz modernizację i działalność kin.

Więcej informacji o PISF

Edukacja filmowa w PISF

Dotacje na edukację filmową

 

 

 

 

Źródło: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Polski Instytut Sztuki Filmowej
województwo: mazowieckie
00-071 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
pisf@pisf.pl
http://www.pisf.pl/pl
Liczba odsłon: 5162
01.10.2010