Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

RSS

RSS to kanał informacji zawierający tytuły najnowszych artykułów na stronie wraz z krótkimi fragmentami ich treści. Subskrypcji można dokonać za pomocą specjalnego programu (czytnika RSS) lub korzystając z możliwości oferowanych przez wiele przeglądarek i programów pocztowych.
 

Przewaga RSS nad newsletterem polega na tym, że sami dobieramy treści, z którymi chcemy być na bieżąco i nie musimy czekać tydzień czy miesiąc, po którym administrator prześle nam newsletter. Dzięki RSS o nowościach dowiadujemy się niemalże w chwili ich publikacji.
 

Aby dokonać subskrypcji kanału RSS, należy najpierw zainstalować czytnik RSS. Darmowe czytniki to między innymi:

  • dla Windows: Paseczek, Cafe News, RSS Bandit
  • dla Mac OSX: RSSOwl, Vienna 2.0
  • dla Linuxa: RSSOwl


Możliwość przeglądania RSS oferują także przeglądarki Firefox,  Opera i Safari, programy pocztowe Thunderbird i Evolution, oraz Google Reader.

Potem wystarczy tylko kliknąć na znajdującą się na stronie lub w wierszu przeglądarki obok adresu strony ikonkę RSS, a strona zostanie dodana do czytnika.

Liczba odsłon: 5632
10.09.2010