Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Sztuka wehikułem edukacji

Sztuka wehikułem edukacji jest publikacją  bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego Teatr Grodzki. Jest owocem międzynarodowego projektu „Sztuka wehikułem edukacji. Wokół potrzeb grup defaworyzowanych” (CVE), prowadzonego od września 2007 do sierpnia 2009 w ramach międzynarodowego programu Grundtvig.

Znajdziecie tu wybrane warsztaty CVE z opisami celów pedagogicznych, metod i materiałów, które można z łatwością zastosować zarówno w grupie dorosłych, jak i młodych słuchaczy. Zobaczcie, jak nasza metodyka sprawdza się w przypadku grup, z którymi pracujecie i które metody możecie przenieść do swojego środowiska edukacyjnego. Wywiady z instruktorami (facylitatorami) i komentarze uczestników rozjaśniają nieco ideę edukacji opartej na sztuce oraz pracy z grupami społecznie defaworyzowanymi. Jeśli macie więcej pytań, zapoznajcie się z pełnymi programami kursów na końcu tej książki lub na anglojęzycznej stronie internetowej projektu: www.cve.com.pl.

Ze Wstępu

Źródło: Teatr Grodzki
Agnieszka Ginko-Humphries
Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki, 2009
Sztuka wehikułem edukacji
Liczba odsłon: 4955
10.09.2010