Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim

MOS w Gorzowie Wlkp. prowadzi działalność: wystawienniczą, filmową i edukacyjną. Organizuje wystawy twórców polskich i zagranicznych, zajmuje się upowszechnianiem sztuki współczesnej, kina artystycznego oraz promocją twórców niezależnych. Stara się także, poprzez programy edukacyjne, wychowywać dzieci i młodzież na aktywnych uczestników kultury.

Miejski Ośrodek Sztuki powstał w 2002 roku (do 31.12.2001r. funkcjonował jako Biuro Wystaw Artystycznych). Obok istniejącej już od 28 lat Galerii BWA w strukturze instytucji działają: Galeria Sztuki Najnowszej, galeria prac Władysława Hasiora, kino „60 krzeseł”, Dyskusyjny Klub Filmowy „Megaron” oraz Niezależne Kino.

Miejski Ośrodek Sztuki prowadzi działalność: wystawienniczą, filmową i edukacyjną. Organizuje wystawy twórców polskich i zagranicznych, zajmuje się upowszechnianiem sztuki współczesnej, kina artystycznego oraz promocją twórców niezależnych. Stara się także, poprzez programy edukacyjne, wychowywać dzieci i młodzież na aktywnych uczestników kultury.
Zajęcia, warsztaty i wykłady prowadzą osoby, których kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie gwarantują wysoki poziom spotkań, zarówno pod względem artystycznym, merytorycznym, jak i metodycznym.

Miejski Ośrodek Sztuki realizuje, cieszące się dużym zainteresowaniem i uznaniem, projekty:
ogólnopolskie konkursy: „Na scenariusz” i na „Film według jednego scenariusza”, które odbywają się pod patronatem Zakładu Filmu i Telewizji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz przy współpracy Multimedia Polska S.A., konkurs wiedzy o filmie „Zmagania z X Muzą”, otwarte ogólnopolskie warsztaty filmowe, „Salon Jesienny” – przegląd twórczości artystów województwa lubuskiego, który gości w Galerii BWA co dwa lata, Festiwal Filmów o Miłości oraz noc filmową na zakończenie sezonu w kinie „60 krzeseł”.

Źródło: Miejski Ośrodek Sztuki

Autor wpisu: Dobromira Puczyłowska

Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim
województwo: lubuskie, powiat: m. Gorzów Wielkopolski, gmina: Gorzów Wlkp.
66-400 Gorzów Wlkp., ul. Pomorska 73
info@mosart.pl, 095 7332550
www.mosart.pl
Liczba odsłon: 5125
07.01.2011