Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wirtualny Dom Kultury

Wirtualny Dom Kultury www.widok.waw.pl – w skrócie: WiDoK - to strona prezentująca ofertę edukacji kulturalnej w Warszawie. Zawiera informacje o aktualnych imprezach oraz programach organizowanych przez szkoły, placówki edukacji pozaszkolnej, instytucje kultury i organizacje pozarządowe w stolicy.

WiDoK nie jest tablicą ogłoszeń – to narzędzie służące głównie do wyszukiwania odpowiedniej dla siebie oferty. Został wyposażony w dwie wyszukiwarki – wyszukiwarkę imprez edukacyjnych oraz wyszukiwarkę programów edukacyjnych, które wspomagają proces nauczania i rozwój własnych umiejętności. Wyszukiwarki zaprojektowano tak, by móc je obsługiwać w sposób intuicyjny.


Zadbaliśmy również o stronę graficzną publikowanych informacji: każdy materiał staramy się opatrzyć fotografiami; posiadamy strefę wideo, dzięki której warszawiak bez wychodzenia z domu będzie mógł się przyjrzeć, czy dana propozycja spełnia jego oczekiwania. Skonstruowaliśmy też mapę pozwalające na szybkie identyfikowanie miejsc, w których dane przedsięwzięcie o charakterze edukacyjno-kulturalnym jest realizowane.


WiDoK to także odpowiedź na potrzeby tych, którzy chcą edukację kulturalną tworzyć. To bank dobrych pomysłów, z których skorzystać może każdy nauczyciel, organizator imprez kulturalnych, koordynator projektów, animator kultury. WiDoK może więc stać się swoistym inkubatorem innowacyjności, dzięki któremu twórcy oferty edukacyjnej będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem oraz umiejętnościami. To przestrzeń, która może wpływać na jakość edukacji kulturalnej w Warszawie.
Podstawą oferty prezentowanej na naszej stronie są programy i imprezy edukacyjne organizowane przez domy kultury, biblioteki, placówki edukacji pozaszkolnej, instytucje kultury, organizacje pozarządowe oraz warszawskie szkoły. Dlatego konieczne jest podjęcie współpracy już dziś, aby bliższe i dalsze cele WiDoK-u mogły zostać spełnione. Informacje na WiDoK-u pozyskujemy bowiem bezpośrednio od poszczególnych instytucji we współpracy z koordynatorami dzielnicowymi Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

Strona WiDoK powstała w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej, programu operacyjnego polityki edukacyjnej m. st. Warszawy w latach 2008–2012 przyjętej Uchwałą nr XXVII/871/2008 Rady m. st. Warszawy z 3 kwietnia 2008 roku.

Skład redakcyjny WiDoK-u:
Martyna Skrednów, Anna Chyckowska, Maciej Pieńkowski
 

Źródło: Wirtualny Dom Kultury

Autor wpisu: WiDOK

Urząd Miasta St. Warszawa
województwo: mazowieckie

http://widok.waw.pl
Liczba odsłon: 3949
21.12.2010