Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konferencja na temat wiosek tematycznych w Toruniu

Konferencja na temat wiosek tematycznych odbędzie się w Toruniu 19 listopada 2010. Osoby zainteresowane tematyką mogą wziąć udział w warsztatach 20 listopada 2010 w Golubiu-Dobrzyniu i Tucholi.

„Wieś tematyczna to jedna z metod ożywiania gospodarki wsi. Jej zaletą jest to, że nie wymaga dużych pieniędzy, przynajmniej na początku, i angażuje wielu mieszkańców. Można ją stosować w większości wsi, nawet tam gdzie "nie ma nic ciekawego". Tworzenie wsi tematycznej to sposób na wypłynięcie na szersze wody, na znajdowanie nowych sposobów zarabiania w warunkach gospodarki opartej na wiedzy i globalizacji. Tworzenie wsi tematycznej dotyczy całej wsi, pobudza aktywność jej mieszkańców i daje nadzieję na poprawę losu. Wieś tematyczna jest wsią, która ma własny, jedyny w swoim rodzaju, pomysł na rozwój. Wokół niego tworzone są sposoby na zarabianie” - dr Wacław Idziak.

19 listopada 2010r. w godzinach 9.30-16.00 w Szkole Leśnej na Barbarce odbędzie się konferencja pt. „Wsie tematyczne sposobem na rozwój lokalny”, która zaprezentuje przykłady wsi tematycznych w kraju i w województwie, wśród prelegentów wystąpi dr Wacław Idziak i Krzysztof Margol

Program konferencji
Formularz zgłoszeniowy  

20 listopada w godzinach 9.00 - 16.00 na terenie Gminy Golub-Dobrzyń oraz w Tucholi odbędą się warsztaty na temat zakładania, rozwoju i funkcjonowania wsi tematycznych w Polsce, które poprowadzą: Krzysztof Margol i dr Wacław Idziak.

Program warsztatów
Formularz zgłoszeniowy - Tuchola  

W ramach projektu powstanie kalendarz na rok 2011 prezentujący ciekawe miejsca do spędzania czasu wolnego na obszarach wiejskich w województwie kujawsko-pomorskim. Do 10 listopada można przesyłać do nas zdjęcia z miejscami godnymi odwiedzenia.

Źródło: Tłok
Daty wydarzeń:

19.11.2010 - 20.11.2010

Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych "TŁOK"
województwo: kujawsko-pomorskie, powiat: m. Toruń
87-100 Toruń, Pl. Św. Katarzyny 9
biuro@tlok.pl
http://www.tlok.pl/
Liczba odsłon: 2151
15.11.2010