Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Orkiestra Sejneńska, spotkanie literackie i spektakle w Studium Teatralnym

W grudniu 2010 roku Studium Teatralne finalizuje swój trzyletni program zrealizowany dzięki wsparciu Urzędu m. st. Warszawy. Na zamknięciu projektu odbędzie się na Lubelskiej dwudniowe wydarzenie: spotkanie Studium Teatralnego z Ośrodkiem Pogranicze – sztuk, kultur, narodów z Sejn, a w ramach tego spotkania, także z Pawłem Huelle’m i Cezarym Wodzińskim.

13 grudnia o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim (dyrektora Ośrodka Pogranicze), Pawłem Huelle’m (poeta, pisarz) oraz Cezarym Wodziński (filozof) i Piotrem Borowskim (dyrektor Studium Teatralnego). Pretekstem do rozmowy jest książka Krzysztofa Czyżewskiego „Linia powrotu”.

Po spotkaniu zostanie pokazany ostatni spektakl Studium Teatralnego „Linia powrotu”

 

14 grudnia o godzinie 17:00 Studium Teatralne zaprezentuje spektakl „Król kier znów na wylocie” na podstawie książki Hanny Krall.

Po spektaklu odbędzie się koncert Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, po którym Kapela wszystkich zaprasza do tańca.

 

Na wszystkie spotkania wstęp wolny.

Rezerwacje miejsc drogą mailową: studiumteatralne@qdnet.pl lub sms-em +48667865784,
ul. Lubelska 30/32. (Drugie podwórko, pierwsza klatka w lewo, pierwsze piętro).

www.studiumteatralne.pl

Studium Teatralne mieści się w starej kamienicy na warszawskiej Pradze obok Dworca Wschodniego przy ulicy Lubelskiej 30/32. Studium wynajął to pomieszczenie w 1997 roku i do dzisiaj jest to miejsce, w którym grupa pracuje, gdzie odbywają się próby, spektakle, warsztaty oraz spotkania.

Zespół został założone w 1996 roku przez Piotra Borowskiego. Borowski od połowy lat 70 współpracował z Jerzym Grotowskim we Wrocławiu, potem był aktorem i muzykiem w  teatrze „Gardzienice”, a w latach 80 i 90 pracował w "Workcenter of Jerzy Grotowski" w Pontederze we Włoszech. Początki Studium Teatralnego to warsztaty teatralne, które Piotr Borowski prowadził w 1995 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Wtedy wokół niego skupiła się grupa młodych ludzi, - studentów warszawskiej Akademii Teatralnej i Uniwersytetu Warszawskiego -, którzy później stali się członkami Studium Teatralnego.

Studium Teatralne stawia sobie za cel pogłębianie i szerzenie poczucia prawdy artystycznej poprzez sztukę teatru docierając do najszerszych warstw społeczeństwa, a zwłaszcza do młodego pokolenia.

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

13.12.2010 - 14.12.2010

Autor wpisu: Marlena Moździńska

Studium Teatralne
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
01-107 Warszawa, Lubleska 30/32
studiumteatralne@qdnet.pl
http://www.studiumteatralne.pl/
Liczba odsłon: 2819
08.12.2010