Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Fundacja Edukacja dla Demokracji

Celem Fundacji Edukacja dla Demokracji jest krzewienie wiedzy na temat demokracji oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Realizowane przez nią programy są adresowane do nauczycieli, ośrodków kształcenia, organizacji pozarządowych, związkowych i samorządowych oraz społeczności lokalnych.

Fundacja prowadzi m. in. programy:
 

  • Przemiany w Regionie – RITA: program wspierający demokratyczne i wolnorynkowe przemiany w Europie Środkowo-Wschodniej, na Kaukazie i w Azji Centralnej. Oferuje granty dla organizacji pozarządowych na prowadzenie działań edukacyjnych i dzielenie się polskimi doświadczeniami związanymi z budowaniem społeczeństwa obywatelskiego.
  • Edukacja Rozwojowa: program mający na celu zwiększenie wiedzy społeczeństwa polskiego na temat globalnych wyzwań dla rozwoju oraz budowanie platformy współpracy na rzecz rozwoju. Oferuje środki na działania edukacyjne, szkolenia, publikacje i działania popularyzatorskie.
     
Fundacja Edukacja dla Demokracji
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-150 Warszawa, ul. Nowolipie 9/11
http://www.edudemo.org.pl
Liczba odsłon: 4876
10.09.2010