Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ma na celu wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce oraz na arenie międzynarodowej, a w szczególności zwiększanie dostępu do internetu i technologii informacyjnych, popularyzacja wiedzy na temat technologii informacyjnych oraz wspieranie podmiotów społecznych realizujących powyższe cele w sferze nauki, edukacji, kultury, aktywizacji zawodowej, rozwoju społeczności lokalnych oraz działalności na rzecz mniejszości narodowych.

FRSI udziela pomocy finansowej, merytorycznej, technicznej i organizacyjnej instytucjom działającym na zasadzie non-profit.

Wspiera projekty:

  • przyczyniające się do budowy infrastruktury informatycznej i zwiększania dostępu do internetu
  • oparte na działalności badawczej i analizach społeczeństwa informacyjnego, także te prowadzące do publikacji wyników badań i analiz
  • promujące rozwój społeczeństwa informacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem działań w społecznościach lokalnych oraz projektów adresowanych do grup wykluczonych społecznie
  • tworzące zasoby internetowe na temat społeczeństwa informacyjnego oraz zajmujące się ich promocją
  • oparte na działaniach edukacyjnych, szkoleniowych i konsultacyjnych zgodnych z celami FRSI
  • prowadzące do stworzenia stron internetowych oraz portali poszerzających wiedzę na temat społeczeństwa informacyjnego i adresowanych do różnych grup społecznych.

Prowadzi Program Rozwoju Bibliotek – www.biblioteki.org

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
02-019 Warszawa, ul. Grójecka 1/3
http://www.frsi.org.pl
Liczba odsłon: 5098
10.09.2010