Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

Tegoroczne Spotkania będą podsumowaniem 3 letniego cyklu prezentacji spektakli teatrów tańca opartych na inspiracjach innymi dziedzinami sztuki. Do tej pory obserwowano relacje tańca ze sztukami plastycznymi oraz literaturą. Przyszedł czas na MUZYKĘ.

W tym nurcie inspiracji zostaną zaprezentowane spektakle, których twórcy-choreografowie w szczególny sposób szukali związków z muzyką, kompozytorami, ich dziełami i biografiami. Analizie podlegała zarówno muzyka klasyczna jak i współczesna, awangardowa.

Każdy dzień festiwalowy będzie wypełniony muzyką, nie tylko spektaklową, ale także koncertową kompozytorów i muzyków biorących udział w festiwalu, zarówno klasyków jak i muzyków eksperymentujących.    

W programie XIV Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca:

  • Prezentacje najciekawszych teatrów tańca między innymi z państw takich jak: Szwajcaria, Portugalia, Włochy, Norwegia, Polska inspirowanych muzyką klasyczną i współczesną, uzupełnione o inne ciekawe zjawiska z zakresu tańca współczesnego
  • Ogólnopolskie warsztaty tańca współczesnego prowadzone przez pedagogów z całego świata, w tym tzw. „master classes” artystów prezentujących swoje spektakle podczas Festiwalu (4 dni warsztatowe – w sumie 36 lekcji na 3 poziomach zaawansowania).
  • Warsztaty młodych krytyków tańca, prowadzone przez Stuarta Sweeneya, krytyka z Criticaldance Forum & Balet Dance Magazine – będzie to kontynuacja cyklu szkoleń obejmująca wykłady i praktyczną naukę pisania krytyk wraz z ich publikacją na stronach internetowych: dancefestival.lublin.pl i  ballet-dance.com/forum oraz w gazetce festiwalowej „5 ściana”.
  • Konferencja naukowa organizowana we współpracy z Zakładem Teatrologii UMCS
  • Kino tańca – prezentacja wybranych filmów krótko i pełnometrażowych we współpracy z British Council
  • Pospektaklowe dyskusje z artystami i z udziałem publiczności moderowane przez reprezentanta polskiego środowiska krytyków tańca
  • Koncerty
  • Wystawy fotograficzne, rzeźby i akwareli 
Źródło: NCK
Daty wydarzeń:

11.11.2010 - 15.11.2010

Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie
województwo: lubelskie, powiat: m. Lublin
20-007 Lublin, Peowiaków 12
taniec@ck.lublin.pl, 81-5360328
http://dancefestival.lublin.pl/
Liczba odsłon: 3143
11.10.2010