Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"Kra, kra, kra ... Garwolin gra"

Projekt skierowany do młodzieży ze szkół garwolińskich w wieku 14-17 lat, która poprzez udział w projekcie może zmienić perspektywę postrzegania swojej indywidualności i podmiotowości, a także zwrócić uwagę na to, że ma znaczący wpływ na zmiany w środowisku lokalnym. Młodzież odkryje, że ludzie noszą w sobie wspaniałe historie i warto jest z nimi rozmawiać i o nie pytać. Każdy człowiek nabiera wtedy dla nas ogromnego znaczenia i jest dla nas ważny.

Cel:
Projekt polega na stworzeniu gry miejskiej osadzonej w kilku ważnych miejscach w Garwolinie (wybranych przez uczestników projektu i przez nich opracowanych) i zaprezentowaniu jej społeczności lokalnej, kolegom i koleżankom.Ta forma rozrywki i pracy zespołowej będzie nie tylko interesująca dla twórców gry, ale także dla licznych odbiorców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w niej. Projekt będzie sięgał do przeszłości miasta i ludzi w nim żyjących i poprzez grę zdradzał jego tajemnice i ciekawostki. W mieście, w wybranych przez młodzież miejscach, pojawią się tabliczki z ciekawostkami zdobytymi przez uczestników projektu oraz zaszyfrowane w QR codach informacje o przeszłości miasta i ludzi, do których każdy będzie miał dostp. Te miejsca będą głownymi punktami gry.


Metody:
Uczestnicy projektu będą mogli podczas spotkań warsztatowych trwających od 1.09 do 31.10.2017 poznawać i rozwinąć swoje mocne strony poprzez pracę w grupach kompetencyjnych nakierowanych na realizację poszczególnych zadań. I tak … uczniowie będą prowadzić wywiady z seniorami znającymi „ wczorajszy Garwolin”, kręcić filmy, robić zdjęcia i poszukiwać starych fotografii, lepić z gliny symbol projektu, tworzyć tabliczki informacyjne. Ta różnorodność działań doprowadzi ich do celu jakim będzie stworzenie gry miejskiej na bazie zdobytych wcześniej informacji i zaprezentowanie jej społeczności lokalnej podczas gali projektu czyli gry w terenie.

Warsztaty obejmują zatem także nabycie i poznanie umiejętności dokumentowania przebiegu podejmowanych aktywności, przygotowanie zaproszeń, tworzenie plakatu reklamującego grę.

Źródło finansowania:
Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016 - 2018 oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Autor wpisu: Ewa Polańska-Rękawek

Liczba odsłon: 4255
04.08.2017