Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Piknik rodzinny "Na tropie sztuki"

Uczestnicy projektu artystycznego #natropiesztuki Małopolskiego Instytutu Teatralnego wraz z partnerami projektu: Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Białym Kościele, Szkołą Podstawową w Białym Kościele, Stowarzyszeniem Miłośników Doliny Prądnika „Nasza Dolina” serdecznie zapraszają małych i dużych mieszkańców Gminy Wielka Wieś i okolic na rodzinny piknik ze sztuką, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lipca o godz 12:00 w ogrodzie przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele (ul. Królowej Jadwigi 4).

Piknik jest zakończeniem dwutygodniowej pracy dzieci i młodzieży z artystami, pedagogami teatru i animatorami kultury oraz okazją do wspólnej podróży do krainy sztuki i świetnej zabawy.

W programie zaplanowaliśmy:

  • premierę filmu "Bitwa pod Grundwaldem" w reżyserii Ally Maslovskiej i zespołu uczestników warsztatów #natropiesztuki;
  • premierowy pokaz spektaklu ruchowo-muzycznego w reżyserii Oli Barczyk, Marty Pietruszki i Mateusza Wróbla;
  • otwarcie wystawy ożywionych obrazów inspirowanych twórczością Stanisława Wyspiańskiego;
  • interaktywną instalację plastyczno-muzyczną "W labiryncie sztuki",
  • prezentację ręcznie wykonywanych i zdobionych latawców;
  • rodzinne warsztaty żonglerskie,
  • wielkie bańki mydlane,
  • poczęstunek.

 

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

 

Warsztaty #natropiesztuki organizowane są przez Małopolski Instytut Teatralny w ramach programu "Patriotyzm Jutra" finansowanego ze środków Muzeum Historii Polski. Projekt inspirowany jest twórczością wybitnego polskiego artysty – Stanisława Wyspiańskiego.

Daty wydarzeń:

29.7.2017 godz. 12:00

Autor wpisu: Martyna Paliś

Małopolski Instytut Teatralny
województwo: małopolskie
Lanckorona, Lanckorona 403
martyna@edukacjateatralna.pl
www.malopolskiinstytutteatralny.wordpress.com/

Miejsce wydarzenia
Szkoła Podstawowa w Białym Kościele
województwo: małopolskie
32-089 Biały Kościół , Królowej Jadwigi 4

Liczba odsłon: 1296
28.07.2017

Zobacz także:

Świat jest w grochy kolorowe - czyli pochwała różnorodności

Świat jest w grochy kolorowe - czyli pochwała różnorodności to projekt w którym wzieło udział 100 dzieci w wieku 8 lat z całej Gminy Jordanów oraz 54 rodziców i dziadków dzieci. Celem warsztatów była edukacja na temat dyskryminacji w formie rozmaitych zajęć.

Projekt ”Życzenia” Muzeum Etnograficznego w Krakowie - nabór badaczek i badaczy

Muzeum Etnograficzne w Krakowie rozpoczyna realizację projektu badawczego dotyczącego praktyk kulturowych związanych z życzeniami. Zaintrygowani współczesnymi wcieleniami dawnych zwyczajów, chcemy wziąć pod lupę konteksty życzeń i odsłonić kryjącą się za nimi tkankę kultury. I nie są to tylko nasze pobożne życzenia...

OKNO

Czy mieszkańcy Ursynowa mogą sami przygotować wystawę o sobie?

O czym ona powinna być? Jak ją zrealizować? Na te pytania szuka odpowiedzi autor projektu Okno Janusz Byszewski, który realizowany jest od początku tego roku z różnymi grupami mieszkańców Ursynowa.

Czy powstanie zapis socjologiczny (portret mieszkańców małego fragmentu dużej dzielnicy) czy badanie antropologiczne tej społeczności, czy wypracowana zostanie nowa metoda pracy animacyjnej czy budowania wystawy? A może każda z tych perspektyw jest ważna? To wkrótce się okaże.