Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Nagle... buch! Biblioteka w ruch!

Projekt zakłada organizacje spotkań warsztatowych w Poczytalni, bibliotece na dworcu kolejowym w Legionowie. Spotkania mają na celu oswojenie przestrzeni biblioteki, poznanie przestrzeni przez jej doświadczanie oraz wykreowanie takiego miejsca, które będzie przyjazne dla młodych odbiorców.

Założenia projektu

Na projekt złoży się 10 spotkań warsztatowych dla uczniów klas 6-7-8. Uczestnicy warsztatów wezmą udział w remanencie bibliotecznym czyli happeningowym zapoznaniem z księgozbiorem i nową biblioteką na dworcu kolejowym - Poczytalnią. Następnie razem z animatorem zastanowią się w jaki sposób mogliby zaznaczyć w tym miejscu swoja obecność, jak powinno ono wyglądać, co ma w nim być, żeby chcieli tu przychodzić.

Drugim etapem będzie badanie ankietowe „w naturze” tj. głosowanie na temat zajęć przez wyciągnięcie książki o danej tematyce z półki i wspólne zliczenie głosów. W ten sposób wybrany zostanie temat drugiego spotkania, podczas którego zrealizujemy plan uczniów, którzy będą mogli np. wyrazić się przy pomocy sztuki, fizyki, eksperymentu lub zrobić w bibliotece coś zupełnie innego (to, co wymyślimy podczas pierwszego spotkania). Oddamy im do dyspozycji także ściany, sufity, klatkę schodową, zapewnimy materiały, które będą im potrzebne.

Cel projektu

Podsumowaniem projektu będzie organizowany przez grupy: plebiscyt, wystawa, dzień otwarty, oprowadzanie lub happening. Uczestnicy warsztatów wybiorą kogo chcę zaprosić na podsumowanie działań, wykonają sami zaproszenia, a przede wszystkim, sami wybiorą formę podsumowania.

 

Projekt realizowany w konkursie Mazowieckiego Instytutu Kultury "Kulturalni Edukatorzy - Mazowiecka Siec Edukacji i Kultury" przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Legionowie i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Legionowie.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego
 

Źródło: www.bibliotekalegionowo.pl

Autor wpisu: Karolina Błaszczak-Modzelewska

województwo: mazowieckie
Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A
biblioteka@bibliotekalegionowo.pl, 227320036
www.bibliotekalegionowo.pl
Liczba odsłon: 1767
14.07.2017