Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"O! bajko jawajko"

Warsztaty artystyczne z zakresu plastyki, rękodzieła, muzyki, grafiki i mediów wokół stworzenia i realizacji przedstawienia teatru lalek, odnoszącego się do wymyślonej przez uczestników projektu legendy o powstaniu naszej i okolicznych miejscowości.

 

Warszataty teatralne

Poszczególne warsztaty pozwolą na doświadczenie teatru na każdym etapie tworzenia widowiska. Poznanie kolejnych procesów pracy nad przedstawieniem lalkowym: począwszy od analizy tekstu źródłowego, poprzez tworzenie scenariusza, zdobycie umiejętności tworzenia lalki teatralnej, animacji jawajki, doświadczenie roli aktora, budowy scenografii, opracowania choreografii, zabawy teatrem dźwięku, aż po efekt finalny, czyli prezentację spektaklu.

Warsztaty promocji

Warsztaty obejmują również poznanie oraz nabycie umiejętności dokumentacji przedsięwzięcia: promocyjną i medialną - opracowanie plakatów, ulotek, wlepek, tworzenie filmu poklatkowego, spotu reklamowego.

Udział w zajęciach przeznaczony jest dla młodzieży, dorosłych i seniorów z gminy Jednia-Letnisko.

Autor wpisu: Renata Brzezińska

województwo: mazowieckie

www.jedlnia-wrzosow.kei.pl
Liczba odsłon: 1031
14.07.2017

Zobacz także:

Całoroczne warsztaty teatralne

Akademia Sztuki i Kultury zaprasza na całoroczne warsztaty teatralne. W naszej pracy korzystamy z rozmaitych technik improwizacyjnych: od klasycznego impro do autorskich technik zarówno improwizacji dramatycznej jak i improwizacji emocjonalno-ruchowo-wokalnej. Ofreujemy udział w bardzo wielu zabawach i grach teatralnych, które wyzwalają mnóstwo pozytywnej energii, otwierają i świetnie integrują grupę. Warsztaty kończą się wydaniem dwujęzycznego Certyfikatu Akademii Sztuki i Kultury.

Improwizacja wolna - warsztaty ekspresji fizycznej i wokalnej

Warsztaty improwizacji wolnej to nauka spontanicznego, nieskrępowanego działania oraz uważnej obserwacji i świadomego współdziałania. Będziemy szukać: spotkania z samym sobą czyli stanu integracji emocji ruchu i głosu oraz spotkania z przestrzenią i partnerem czyli zauważania, interpretowania i pewności reakcji.

Pigułka - weekendowe warsztaty teatralne

Akademii Sztuki i Kultury zaprasza na weekendowe warsztaty aktorskie dla dorosłych będące intensywnym wprowadzeniem do pracy nad takimi podstawowymi narzędziami aktorskimi jak ciało, głos, emocje i wyobraźnia. Nasze warsztaty kładą nacisk na otwarcie, kreatywność oraz zintegrowanie przeżycia z aktorskimi środkami wyrazu.