Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"O! bajko jawajko"

Warsztaty artystyczne z zakresu plastyki, rękodzieła, muzyki, grafiki i mediów wokół stworzenia i realizacji przedstawienia teatru lalek, odnoszącego się do wymyślonej przez uczestników projektu legendy o powstaniu naszej i okolicznych miejscowości.

 

Warszataty teatralne

Poszczególne warsztaty pozwolą na doświadczenie teatru na każdym etapie tworzenia widowiska. Poznanie kolejnych procesów pracy nad przedstawieniem lalkowym: począwszy od analizy tekstu źródłowego, poprzez tworzenie scenariusza, zdobycie umiejętności tworzenia lalki teatralnej, animacji jawajki, doświadczenie roli aktora, budowy scenografii, opracowania choreografii, zabawy teatrem dźwięku, aż po efekt finalny, czyli prezentację spektaklu.

Warsztaty promocji

Warsztaty obejmują również poznanie oraz nabycie umiejętności dokumentacji przedsięwzięcia: promocyjną i medialną - opracowanie plakatów, ulotek, wlepek, tworzenie filmu poklatkowego, spotu reklamowego.

Udział w zajęciach przeznaczony jest dla młodzieży, dorosłych i seniorów z gminy Jednia-Letnisko.

Autor wpisu: Renata Brzezińska

województwo: mazowieckie

www.jedlnia-wrzosow.kei.pl
Liczba odsłon: 987
14.07.2017

Zobacz także:

7 dni warsztatów aktorskich w Akademii Sztuki i Kultury!

Siedem dni intensywnego działania aktorskiego! Praca nad świadomością ciała - pewnością siebie - otwarciem głosu - elastyczną wyobraźnią. Spotkanie z wyjątkowymi, kreatywnymi ludźmi. Kameralna grupa, indywidualne, wyważone podejście do każdego uczestnika.

Swój? Obcy? Teatralny Teren Badań

Po raz trzeci w Pruszkowie odbywać się będą warsztaty teatralne w ramach ogólnopolskiego programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego "Lato w Teatrze". Zajęcia realizować będzie Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju "Innowatorium" od 10 do 24 lipca 2017. Do udziału zaproszona jest młodzież z Pruszkowa i okolic w wieku 13-19 lat.

Muminki. Rembetowsko-praskie spotkania z kuchnią i sztuką.

Ruszają zapisy na warsztaty dla dzieci Muminki. Warsztaty to spotkania rembetowsko-praskie, łączące kuchnię i literaturę. Projekt sfinansowany w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej Funduszu Animacji Kultury