Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Animacja Kultury IKP UW zaprasza na studia

Stowarzyszenie Katedra Kultury we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego zachęca do udziału w naborze na studia na specjalizacji praktycznej "Animacja Kultury" w roku akademickim 2017/2018. Zaproszenie jest kierowane do wszystkich zainteresowanych profesjonalną realizacją działań społeczno-kulturalnych, posiadających dyplom licencjata, magistra lub równorzędnego.

Dlaczego Animacja Kultury IKP UW?

• Od 20 lat realizujemy ideę nauki animatorów przez praktykę

• Łączymy studia humanistyczne z kształceniem artystycznym i praktyką działań z ludźmi

• W oparciu o sieć międzynarodowych partnerstw, co roku rozbudowujemy nasz program o nowe metody pracy i dostosowujemy do potrzeb studentów

• Nasi studenci odbywają praktyki w wiodących ośrodkach w Danii, Wielkiej Brytanii i Portugalii

 

Zapisy na specjalizację trwać będą w terminach:

• Od 28 sierpnia do 15 września 2017 roku

• Od 23 września do 30 września 2017 roku

Zgłoszenia z wypełnionym formularzem należy wysłać na adres animacja@uw.edu.pl. Zgłoszenie powinno zawierać wypełniony formularz (dostępny na stronie www.animacjakultury.uw.edu.pl)

Lista osób przyjętych w naborze "zerowym" zostanie ogłoszona 18 września, wyniki drugiego naboru - 2 października 2017.

 

Stowarzyszenie Katedra Kultury

Stowarzyszenie Katedra Kultury powstało w roku 1997 w środowisku osób związanych z ówczesną Katedrą Kultury UW, dziś Instytutem Kultury Polskiej UW. Stowarzyszenie realizuje projekty animacyjne i artystyczne dla społeczności lokalnych, przeprowadza kreatywne konsultacje angażujące całe społeczności w proces projektowania zmian,zaprasza młodych animatorów kultury i artystów do współpracy, pomagając im w realizacji ich pierwszych autorskich działań. Organizuje konferencje, seminaria i debaty. Od wielu lat kształci animatorów kultury, współorganizując specjalizację „Animacja kultury” w Instytucie Kultury Polskiej UW.

 

Profil naukowy IKP

Instytut Kultury Polskiej jest częścią Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracownicy, doktoranci i studenci Instytutu Kultury Polskiej prowadzą wszechstronne, interdyscyplinarne badania antropologicznokulturowe i historycznokulturowe.

Zróżnicowane badania prowadzone w wielu obszarach kultury łączy szerokie, antropologiczne rozumieniu kultury oraz nacisk na komunikacyjny wymiar praktyk kulturowych. Stąd znaczenie w naszych badaniach mediów kultury, zwłaszcza podstawowych – słowa, widowiska, obrazu, analizowanych w ich różnych modalnościach historycznych i technologicznych. W perspektywie historycznej podstawowym obszarem badań prowadzonych w Instytucie jest kultura polska, ale często widziana w „sąsiedztwie” kultur obcych: innych krajów środkowoeuropejskich, krajów skandynawskich i kultury żydowskiej.

Podejmowane w Instytucie projekty badawcze realizowane są przede wszystkim w formie grantów pozyskanych w konkursach Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki oraz innych instytucji, także międzynarodowych.

UWAGA!

Trwa nabór na studia kulturoznawcze w Instytucie Kultury Polskiej. Do 7.07.2017 można wziąć udział w pierwszym naborze poprzez system IRK: https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=S1-KUWK&kategoria=

 

Źródło: www.ikp.uw.edu.pl
Daty wydarzeń:

5.7.2017 - 30.9.2017

Autor wpisu: Joanna Kocemba

Instytut Kultury Polskiej UW
województwo: mazowieckie
00-927 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa
animacja@uw.edu.pl
http://animacjakultury.uw.edu.pl

Miejsce wydarzenia
województwo: mazowieckie


Liczba odsłon: 783
05.07.2017

Zobacz także:

Pedagogika Teatru - studia podyplomowe

Rusza kolejny nabór na dwuletnie studia podyplomowe Pedagogika Teatru! Studia organizowane są przez Instytutu Kultury Polskiej UW oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Rusza nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów "animacja+woda"

Przed nami już siódma edycja najbardziej inspirującej konferencji w Polsce – uruchamiamy nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów! Tym razem spotkamy się w Gdyni w dniach 19-20 października, dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury, Miasta Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji w Gdyni, Gdyńskiego Centrum Filmowego i Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Tematem, z którego będziemy czerpać, jest kulturotwórcza rola wody i terenów nadwodnych. Swoje projekty można zgłaszać do 30 czerwca.
 

Wystawy z Dostawą - działania terenowe

Prowadzisz instytucję kultury, organizację pozarządową, bibliotekę, świetlicę lub inne miejsce kultury w małej miejscowości? Szukasz nowoczesnych pomysłów na urozmaicenie swojej oferty kulturalnej? Chciałbyś poznać nowe narzędzia do aktywnej pracy w Twojej społeczności? Zgłoś się do projektu Wystawy z Dostawą – działania terenowe.