Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Animacja Kultury IKP UW zaprasza na studia

Stowarzyszenie Katedra Kultury we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego zachęca do udziału w naborze na studia na specjalizacji praktycznej "Animacja Kultury" w roku akademickim 2017/2018. Zaproszenie jest kierowane do wszystkich zainteresowanych profesjonalną realizacją działań społeczno-kulturalnych, posiadających dyplom licencjata, magistra lub równorzędnego.

Dlaczego Animacja Kultury IKP UW?

• Od 20 lat realizujemy ideę nauki animatorów przez praktykę

• Łączymy studia humanistyczne z kształceniem artystycznym i praktyką działań z ludźmi

• W oparciu o sieć międzynarodowych partnerstw, co roku rozbudowujemy nasz program o nowe metody pracy i dostosowujemy do potrzeb studentów

• Nasi studenci odbywają praktyki w wiodących ośrodkach w Danii, Wielkiej Brytanii i Portugalii

 

Zapisy na specjalizację trwać będą w terminach:

• Od 28 sierpnia do 15 września 2017 roku

• Od 23 września do 30 września 2017 roku

Zgłoszenia z wypełnionym formularzem należy wysłać na adres animacja@uw.edu.pl. Zgłoszenie powinno zawierać wypełniony formularz (dostępny na stronie www.animacjakultury.uw.edu.pl)

Lista osób przyjętych w naborze "zerowym" zostanie ogłoszona 18 września, wyniki drugiego naboru - 2 października 2017.

 

Stowarzyszenie Katedra Kultury

Stowarzyszenie Katedra Kultury powstało w roku 1997 w środowisku osób związanych z ówczesną Katedrą Kultury UW, dziś Instytutem Kultury Polskiej UW. Stowarzyszenie realizuje projekty animacyjne i artystyczne dla społeczności lokalnych, przeprowadza kreatywne konsultacje angażujące całe społeczności w proces projektowania zmian,zaprasza młodych animatorów kultury i artystów do współpracy, pomagając im w realizacji ich pierwszych autorskich działań. Organizuje konferencje, seminaria i debaty. Od wielu lat kształci animatorów kultury, współorganizując specjalizację „Animacja kultury” w Instytucie Kultury Polskiej UW.

 

Profil naukowy IKP

Instytut Kultury Polskiej jest częścią Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracownicy, doktoranci i studenci Instytutu Kultury Polskiej prowadzą wszechstronne, interdyscyplinarne badania antropologicznokulturowe i historycznokulturowe.

Zróżnicowane badania prowadzone w wielu obszarach kultury łączy szerokie, antropologiczne rozumieniu kultury oraz nacisk na komunikacyjny wymiar praktyk kulturowych. Stąd znaczenie w naszych badaniach mediów kultury, zwłaszcza podstawowych – słowa, widowiska, obrazu, analizowanych w ich różnych modalnościach historycznych i technologicznych. W perspektywie historycznej podstawowym obszarem badań prowadzonych w Instytucie jest kultura polska, ale często widziana w „sąsiedztwie” kultur obcych: innych krajów środkowoeuropejskich, krajów skandynawskich i kultury żydowskiej.

Podejmowane w Instytucie projekty badawcze realizowane są przede wszystkim w formie grantów pozyskanych w konkursach Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki oraz innych instytucji, także międzynarodowych.

UWAGA!

Trwa nabór na studia kulturoznawcze w Instytucie Kultury Polskiej. Do 7.07.2017 można wziąć udział w pierwszym naborze poprzez system IRK: https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=S1-KUWK&kategoria=

 

Źródło: www.ikp.uw.edu.pl
Daty wydarzeń:

5.7.2017 - 30.9.2017

Autor wpisu: Joanna Kocemba

Instytut Kultury Polskiej UW
województwo: mazowieckie
00-927 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa
animacja@uw.edu.pl
http://animacjakultury.uw.edu.pl

Miejsce wydarzenia
województwo: mazowieckie


Liczba odsłon: 1288
05.07.2017