Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Młodzież z Ochoty realizuje Inicjatywy Lokalne!

W ostatnim tygodniu roku szkolnego młodzież z dwóch warszawskich szkół realizuje Inicjatywy Lokalne, które przygotowała w ramach projektu „Obywatel PRO – inicjatywy młodzieżowe na Ochocie”. W przygotowaniu pomysłów, realizacji i tworzenia wniosku wspierała ich tutorka- Karolina Sieńkowska i tutor- Daniel Zieliński. Wydarzenia mają na celu międzypokoleniową integrację mieszkańców dzielnicy Ochota.
 

  • Młodzież z XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja

24 czerwca zaprasza mieszkańców i mieszkanki Ochoty na Śniadanie na Ochocie w godzinach 10:00 – 13:00 na plac Pod Skrzydłami przy ulicach Grójeckiej i Dickensa.

W programie:

  • wspólne śniadanie z produktów przyniesionych i wyłożonych przez mieszkańców na wspólny stół,
  • wspólne robienie lemoniady,
  • atrakcje dla małych i dużych (malowanie bawełnianych toreb, malowanie twarzy dzieci, robienie dużych baniek),
  • poranna gimnastyka na trawce,
  • happening „Rozmarzona Ochota”

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu wszystkie chętne osoby.

 

  • Młodzież z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego

20 czerwca poprowadziła międzypokoleniowe warsztaty z pierwszej pomocy dla seniorów w Klubie Seniora przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej – ul. Grójecka 120.

Plan wydarzenia:
10:30-11:30 szkolenie z pierwszej pomocy dla seniorów prowadzone przez trojkę licealistów z klasy   przy wsparciu reprezentanta HOPRu)
11:35-12:30 międzypokoleniowe warsztaty realizowane przez trenerkę i trenera ze Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA

Relacja z działania tutaj.

 

Projekt „Obywatel PRO” realizowany jest w ramach miejskiego Programu „Młoda Warszawa. Miasto
z klimatem dla młodych 2016-2020.  „Młoda Warszawa” to spójny i długofalowy program działań na rzecz młodzieży realizowany przez samorząd z udziałem przedstawicieli młodzieży, miejskich instytucji, organizacji pozarządowych, uczelni i przedsiębiorców.

Projekt dofinansowany ze środków m.st. Warszawy oraz środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Daty wydarzeń:

24.6.2017 godz. 10:00 - 13:00

20.6.2017 godz. 10:30 - 12:30

Autor wpisu: Dominika Lalak

Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
województwo: mazowieckie
03-433 , Warszawa, Strzelecka 3/12
stowarzyszenie@stop-klatka.org.pl, 739014400
stop-klatka.org.pl/

Miejsce wydarzenia
plac Pod Skrzydłami przy ulicach Grójeckiej i Dickensa
województwo: mazowieckie
00-001 Warszawa

Liczba odsłon: 313
23.06.2017

Zobacz także:

Młodzieżowa Akademia Komiksowa 2

Młodzi uczestnicy warsztatów poznają podstawy teorii sztuki komiksowej, aby następnie spróbować swoich sił w praktyce, przy pomocy stworzonego specjalnie dla nich zeszytu ćwiczeń, z rysunkami Roberta Trojanowskiego, autora takich bestsellerów jak "Książka pod tytułem" (ukazały się 4 tomy) czy "Zabaw się w biurze".Interaktywny projekt polegający na zdobywaniu wiedzy i umiejętności przy równoczesnym pobudzaniu kreatywności w dziedzinie narracji interaktywnej.

Place Warszawy (do odzyskania)

Place Warszawy (do odzyskania) to trzyletni projekt badawczy zainicjowany przez dwie organizacje: Fundację Puszka i Fundację Bęc Zmiana. Projekt obejmie swoim zasięgiem wszystkie place warszawskie, które zostaną przedstawione na portalu – Mapie Placów Warszawy (do odzyskania). Ogląd badawczy obejmie również miejsca o potencjale placów czy miejsca, które pełnią funkcję placów, mimo że ich nazwa mówi inaczej.

Dołącz do Sieci Asesorów i Tutorów Modelu LEVER!

Jeśli pracujesz z wolontariuszami i uważasz, że nabywane przez nich kompetencje i doświadczenie są cenne i warto je włączać do CV, dołącz do Sieci Tutorów i Asesorów Modelu LEVER i pomagaj wolontariuszom certyfikować kompetencje! Na zgłoszenia czekamy do 25 sierpnia 2017 r.