Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Młodzieżowa Akademia Komiksowa 2

Młodzi uczestnicy warsztatów poznają podstawy teorii sztuki komiksowej, aby następnie spróbować swoich sił w praktyce, przy pomocy stworzonego specjalnie dla nich zeszytu ćwiczeń, z rysunkami Roberta Trojanowskiego, autora takich bestsellerów jak "Książka pod tytułem" (ukazały się 4 tomy) czy "Zabaw się w biurze".Interaktywny projekt polegający na zdobywaniu wiedzy i umiejętności przy równoczesnym pobudzaniu kreatywności w dziedzinie narracji interaktywnej.

Kto:

Warsztaty artystyczne adresowane do dzieci i młodzieży z 7 placówek z województwa łódzkiego. Są to: Gimnazjum Związku Nauczycielstwa Polskiego; Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej; Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 w Łodzi; Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 3 w Łodzi; Szkoła Podstawowa nr 54 w Łodzi; Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Rudzie Bugaj oraz Szkoły Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła”.

Cel i metody:

Dzięki realizacji programu projektu uczestnicy poznają zasady tworzenia komiksów. Na potrzeby zajęć dydaktycznych został przygotowany specjalny zeszyt ćwiczeń. Przy edukacji i edukacyjnej zabawie z uczestnikami współpracować będą specjaliści, pedagodzy, scenarzyści i rysownicy komiksowi.

Efekty:

Wystawa najlepszych komiksów uczestników wykonanych pod wpływem warsztatów prezentowana będzie na 28. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier 15-17 września 2017 roku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Daty wydarzeń:

19.5.2016 - 8.12.2017

Autor wpisu: Piotr Kasiński

Stowarzyszenie Twórców Contur
województwo: łódzkie
Łódź, Traugutta 18

Miejsce wydarzenia
województwo: łódzkie


Liczba odsłon: 355
20.06.2017

Zobacz także:

Wrocław - wejście od podwórza. Podsumowanie.

„Wrocław – wejście od podwórza. Podsumowanie” to zbiór tekstów o projekcie artystycznym i społecznym realizowanym w przestrzeniach wrocławskich podwórek w latach 2015-2016 w ramach ESK Wrocław 2016. Ilustrowana jest zdjęciami z każdego działania, a dodatkowo można w niej znaleźć wiele wypowiedzi artystów biorących udział w projekcie.

Akademia Archeologii Przemysłowej 2017

Zapraszamy do udziału w szkoleniu Wolontariatu dla dziedzictwa. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prowadzić je będziemy od 17 – 26 lipca na zabytkowych statkach Muzeum Odry. Przewodzić nam będzie idea włączania istotnych składników dziedzictwa kultury technicznej w rytm współczesnego życia, zwłaszcza na polu edukacji i oświaty, turystyki, rekreacji, muzealnictwa technicznego. Wiele uwagi poświęcimy dziełom kultury technicznej Odrzańskiej Drogi Wodnej, a wolontariusze zyskają dodatkowe kwalifikacje – patenty sternika motorowodnego.

Młodzież z Ochoty realizuje Inicjatywy Lokalne!

W ostatnim tygodniu roku szkolnego młodzież z dwóch warszawskich szkół realizuje Inicjatywy Lokalne, które przygotowała w ramach projektu „Obywatel PRO – inicjatywy młodzieżowe na Ochocie”. W przygotowaniu pomysłów, realizacji i tworzenia wniosku wspierała ich tutorka- Karolina Sieńkowska i tutor- Daniel Zieliński. Wydarzenia mają na celu międzypokoleniową integrację mieszkańców dzielnicy Ochota.