Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Finał projektu "To mi gra"

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury zaprasza na finał projektu TO MI GRA, w ramach którego zostanie wystawiony spektakl Teatru Forum, stworzony na podstawie opowieści i doświadczeń podopiecznych warszawskiego Ośrodka dla Cudzoziemców i Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca podczas dnia otwartego w ODC. 

 

Na jaką potrzebę ten projekt?

Spektakl opowiada o znajomości Polaka Dawida i Czeczenki Madiny, która zakończy się kryzysem w życiu młodych bohaterów spowodowanym właśnie pochodzeniem dziewczyny.

Przedstawienie stawia pytania dotyczące stereotypów i uprzedzeń w kontaktach polskiej młodzieży z cudzoziemcami. Specyfika interaktywnej metody Teatru Forum polega na możliwości zmiany zakończenia poprzez interwencje które publiczność, tzw. Widzo-Aktorzy samodzielnie podejmują na scenie.

Cele i metody

Scenariusz spektaklu powstał na bazie historii opowiedzianych przez Wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i nastolatków mieszących w Warszawskim Ośrodku dla Cudzoziemców; odegrają go aktorzy związani z Fundacją Drama Way. Młodzież polska i cudzoziemska, opierając się na swoich doświadczenia i realnych sytuacjach, stworzyła postacie głównych bohaterów. Uczestnicy warsztatów przygotowali również materiały edukacyjne, które będą towarzyszyć spektaklom.

Jak twierdzi Maria Depta, jedna z prowadzących warsztaty,  podstawowym celem projektu  TO MI GRA jest refleksja na temat sytuacji cudzoziemców w Polsce oraz rozwijanie umiejętności funkcjonowania w wielokulturowym społeczeństwie.

Dodatkowe informacje

Spektakl odbędzie się 10 czerwca w Ośrodku dla Cudzoziemców, ul. Księżnej Anny 24 w Warszawie. Udział w pokazach jest bezpłatny, prosimy o mailową lub telefoniczną rezerwację miejsc:  weronika.braczek@dramaway.pl, tel. 608 378 098

Źródło finansowania

Projekt TO MI GRA - aktywizacja obywatelska młodzieży jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Daty wydarzeń:

10.6.2017 - 31.5.2017

Autor wpisu: Marta Chyłek

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury
województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Górska 6/10 m. 68
biuro@dramaway.pl
www.fundacja.dramaway.pl

Miejsce wydarzenia
WSNS Pedagogium
województwo: mazowieckie
Warszawa, Marszałkowska 115

Liczba odsłon: 296
31.05.2017

Zobacz także:

Pedagogika Teatru - studia podyplomowe

Rusza kolejny nabór na dwuletnie studia podyplomowe Pedagogika Teatru! Studia organizowane są przez Instytutu Kultury Polskiej UW oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Place Warszawy (do odzyskania)

Place Warszawy (do odzyskania) to trzyletni projekt badawczy zainicjowany przez dwie organizacje: Fundację Puszka i Fundację Bęc Zmiana. Projekt obejmie swoim zasięgiem wszystkie place warszawskie, które zostaną przedstawione na portalu – Mapie Placów Warszawy (do odzyskania). Ogląd badawczy obejmie również miejsca o potencjale placów czy miejsca, które pełnią funkcję placów, mimo że ich nazwa mówi inaczej.

Dołącz do Sieci Asesorów i Tutorów Modelu LEVER!

Jeśli pracujesz z wolontariuszami i uważasz, że nabywane przez nich kompetencje i doświadczenie są cenne i warto je włączać do CV, dołącz do Sieci Tutorów i Asesorów Modelu LEVER i pomagaj wolontariuszom certyfikować kompetencje! Na zgłoszenia czekamy do 25 sierpnia 2017 r.