Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Finał projektu "To mi gra"

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury zaprasza na finał projektu TO MI GRA, w ramach którego zostanie wystawiony spektakl Teatru Forum, stworzony na podstawie opowieści i doświadczeń podopiecznych warszawskiego Ośrodka dla Cudzoziemców i Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca podczas dnia otwartego w ODC. 

 

Na jaką potrzebę ten projekt?

Spektakl opowiada o znajomości Polaka Dawida i Czeczenki Madiny, która zakończy się kryzysem w życiu młodych bohaterów spowodowanym właśnie pochodzeniem dziewczyny.

Przedstawienie stawia pytania dotyczące stereotypów i uprzedzeń w kontaktach polskiej młodzieży z cudzoziemcami. Specyfika interaktywnej metody Teatru Forum polega na możliwości zmiany zakończenia poprzez interwencje które publiczność, tzw. Widzo-Aktorzy samodzielnie podejmują na scenie.

Cele i metody

Scenariusz spektaklu powstał na bazie historii opowiedzianych przez Wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i nastolatków mieszących w Warszawskim Ośrodku dla Cudzoziemców; odegrają go aktorzy związani z Fundacją Drama Way. Młodzież polska i cudzoziemska, opierając się na swoich doświadczenia i realnych sytuacjach, stworzyła postacie głównych bohaterów. Uczestnicy warsztatów przygotowali również materiały edukacyjne, które będą towarzyszyć spektaklom.

Jak twierdzi Maria Depta, jedna z prowadzących warsztaty,  podstawowym celem projektu  TO MI GRA jest refleksja na temat sytuacji cudzoziemców w Polsce oraz rozwijanie umiejętności funkcjonowania w wielokulturowym społeczeństwie.

Dodatkowe informacje

Spektakl odbędzie się 10 czerwca w Ośrodku dla Cudzoziemców, ul. Księżnej Anny 24 w Warszawie. Udział w pokazach jest bezpłatny, prosimy o mailową lub telefoniczną rezerwację miejsc:  weronika.braczek@dramaway.pl, tel. 608 378 098

Źródło finansowania

Projekt TO MI GRA - aktywizacja obywatelska młodzieży jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Daty wydarzeń:

10.6.2017 - 31.5.2017

Autor wpisu: Marta Chyłek

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury
województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Górska 6/10 m. 68
biuro@dramaway.pl
www.fundacja.dramaway.pl

Miejsce wydarzenia
WSNS Pedagogium
województwo: mazowieckie
Warszawa, Marszałkowska 115

Liczba odsłon: 240
31.05.2017

Zobacz także:

OKNO

Czy mieszkańcy Ursynowa mogą sami przygotować wystawę o sobie?

O czym ona powinna być? Jak ją zrealizować? Na te pytania szuka odpowiedzi autor projektu Okno Janusz Byszewski, który realizowany jest od początku tego roku z różnymi grupami mieszkańców Ursynowa.

Czy powstanie zapis socjologiczny (portret mieszkańców małego fragmentu dużej dzielnicy) czy badanie antropologiczne tej społeczności, czy wypracowana zostanie nowa metoda pracy animacyjnej czy budowania wystawy? A może każda z tych perspektyw jest ważna? To wkrótce się okaże.

Młodzież z Ochoty realizuje Inicjatywy Lokalne!

W ostatnim tygodniu roku szkolnego młodzież z dwóch warszawskich szkół realizuje Inicjatywy Lokalne, które przygotowała w ramach projektu „Obywatel PRO – inicjatywy młodzieżowe na Ochocie”. W przygotowaniu pomysłów, realizacji i tworzenia wniosku wspierała ich tutorka- Karolina Sieńkowska i tutor- Daniel Zieliński. Wydarzenia mają na celu międzypokoleniową integrację mieszkańców dzielnicy Ochota.
 

Pedagogika Teatru - studia podyplomowe

Rusza kolejny nabór na dwuletnie studia podyplomowe Pedagogika Teatru! Studia organizowane są przez Instytutu Kultury Polskiej UW oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.