Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Szkolenia dla młodych menedżerów kultury

1 maja ruszyła rekrutacja do drugiej edycji Wyszehradzkiej Akademii Zarządzania Kulturą. Projekt adresowany jest do młodych menedżerów kultury pracujących w instytucjach publicznych i prywatnych oraz w organizacjach pozarządowych w krajach Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego. Zgłoszenia należy dokonać poprzez formularz aplikacyjny dostępny na stronie: www.vacum.eu. Termin składania aplikacji upływa 15 czerwca 2017. Udział bezpłatny.

 VACuM to międzynarodowa inicjatywa edukacyjna oparta na współpracy Stowarzyszenia Willa Decjusza z Marcel Hicter Association for Cultural Democracy z Brukseli oraz z partnerami wspierającymi z Czech, Węgier, Słowacji, Armenii, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.

Projekt adresowany jest do młodych menedżerów kultury pracujących w instytucjach publicznych i prywatnych oraz w organizacjach pozarządowych w krajach Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego.

VACuM to bezpłatny, roczny cykl szkoleniowy obejmujący dwie 8-dniowe sesje szkoleniowe (6-13 września 2017 w Bratysławie i 17-24 marca 2018 we Lwowie) oraz 4-dniowe Seminarium Dyplomowe (27-30 maja 2018 w Krakowie).

Efekty

Udział w VACuM (udokumentowany certyfikatem), stanowić będzie potwierdzenie poziomu wiedzy w zakresie stanowienia polityk sektorowych i kompetencji w obszarze zarządzania. Może okazać się wartością dodaną przy ubieganiu się o pracę lub umożliwić absolwentom prowadzenie własnych firm wspierających transformacje systemowe i reformy w swoich krajach.

Rekrutacja

Spośród chętnych do wzięcia udziału w szkoleniu zostanie wyłonionych 20 uczestników z kwalifikujących się krajów: Czechy, Polska, Słowacja, Węgry, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia i Ukraina. Na werdykt międzynarodowej komisji rekrutacyjnej będą miały wpływ kwalifikacje i doświadczenie kandydata oraz przedłożony przez niego projekt.

Wymagania

Od kandydatów wymaga się podstawowej wiedzy na temat europejskich, narodowych i regionalnych polityk sektorowych, co najmniej dwuletniego doświadczenia w zarządzaniu projektami kulturalnymi lub artystycznymi skierowanymi do społeczności lokalnych i międzynarodowych oraz biegłej znajomości języka angielskiego (szkolenie przebiega w tym języku).

Termin składania aplikacji upływa 15 czerwca 2017.

 Więcej informacji na stronie projektu: www.vacum.eu

 Źródło finansowania

 Projekt jest finansowany ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

 

 

 

Źródło: Stowarzyszenie Willa Decjusza
Daty wydarzeń:

6.9.2017 - 30.5.2018

Autor wpisu: Joanna Kądziołka

Stowarzyszenie Willla Decjusza
województwo: małopolskie
Kraków, 28 Lipca 1943 17a
joanna@villa.org.pl, 518766742
www.villa.org.pl

Miejsce wydarzenia
Kraków, Bratysława, Lwów
województwo: małopolskie
30-233, 28 lipca 1943 17a

Liczba odsłon: 980
31.05.2017