Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Międzypokoleniowe spotkania sąsiedzkie - przewodnik dla mieszkańców

Publikacja „Międzypokoleniowe spotkania sąsiedzkie” to przewodnik po tym, w jaki sposób uruchamiać działania sąsiedzkie na osiedlu lub dzielnicy. Od czego zacząć, jak zachęcić mieszkańców do pierwszych aktywności, a wreszcie - w jaki sposób zaplanować pracę i przygotować pierwsze wspólne działanie.

Na jaką potrzebę projekt?

Projekt jest efektem niespełna rocznej pracy z mieszkańcami Przedmieścia Oławskiego - jednego z osiedli we Wrocławiu, które niedługo będzie poddawane procesowi rewitalizacji. Zmiany wizerunkowe przestrzeni publicznej powinny być ściśle powiązane z „odbudowywaniem”, a także z wzmacnianiem poczucia tożsamości lokalnej oraz zaangażowania się w sprawy swojego osiedla, dlatego też w Pracowni Komuny Paryskiej 45, wspólnie z mieszkańcami poruszamy tematy istotne dla Przedmieścia Oławskiego.

Efekty

Przewodnik zawiera teksty ekspertów zajmujących się relacjami sąsiedzkimi, komunikacją i pracą w grupie. Mieszkanka osiedla, Agnieszka Dubaniowska, odkrywa tajemnice obszaru ulic Traugutta i Mierniczej. Co więcej, opowieść o zabytkach Przedmieścia Oławskiego jest praktycznym przejawem troski o najbliższe otoczenie.

Dopełnieniem całości wydania jest oprawa wizualna przystępna dla każdego: w każdym rozdziale znalazło się miejsce na przydatne notatki. Natomiast kolorowe ilustracje Grupy Projektor inspirują do podjęcia inicjatywy "na swoim podwórku".

Cel

Wydarzenia w Pracowni Komuny Paryskiej 45, w ramach których odbywały się międzypokoleniowe spotkania sąsiedzkie stały się pomostem do poznania się pokoleń i rozmowy o sprawach ważnych dla osiedla. Stworzenie Rady Osiedla Przedmieścia Oławskiego to sprawa ważna zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców. Ale to tylko jedna z wielu inicjatyw na „Trójkącie Magicznym” – po więcej zapraszamy do Komuny Paryskiej 45.

Autor wpisu: Bartosz Zubik

Pracownia I Komuny Paryskiej 45
województwo: dolnośląskie
Wrocław, Komuny Paryskiej 45
Biuro Festiwalowe Impart 2016/ red. Damian Kalita
Biuro Festiwalowe Impart 2016, 2016
Resource id #6
Liczba odsłon: 935
29.05.2017