Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Okno na teatr - teatr forum

Krasnostawski projekt teatralny powraca! Od listopada 2016 roku pracujemy w Młodzieżowym Domu Kultury. Tym razem młodzież wzięła na warsztat metodę Teatru Forum. Celem jest przygotowanie spektaklu poruszającego problemy bliskie młodym krasnostawianom i krasnostawiankom oraz stworzenie żywego forum poszukującego sposobów, metod wyjścia z opresji.

Teatr Forum to forma interaktywnego poszukiwania rozwiązań problemów społecznych stworzona przez Augusto Boala, brazylijskiego pedagoga i reżysera. Widzowie-aktorzy mają możliwość podjęcia interwencji w bliskich im, trudnych tematach i analizy sytuacji.
Już 8 czerwca o 11:00 zapraszamy do obejrzenia “Niespełnionej”, spektaklu opowiadającego o marzeniach młodej dziewczyny, która musi zmierzyć się z ambicjami matki i życiowym wyborem, do którego nie jest przygotowana. 10 czerwca o 16:00 zaprezentujemy historię “Innej”, młodej dziewczyny, która po rozwodzie rodziców przeprowadza się wraz z matką do nowego miasta. Trafia do szkoły, w której klasowa “elita” daje jej w kość. Jest rozdarta pomiędzy oczekiwaniami środowiska a własnymi uczuciami i potrzebami. Oba spektakle zagramy w sali widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury.

Projekt uzyskał Teatralny znak jakości. Łączy w sobie walory edukacyjne, działania antydyskryminacyjne i odpowiedzialność społeczną.

Zespół teatralny "Mango" w składzie:
Rita Kulczyńska, Julka Chytrosz, Weronika Gumieniak, Patrycja Gumieniak, Kacper Fidecki, Julia Łusiak, Julia Błaziak, Arleta Kowalczyk, Iga "Lidka" Dudzińska, Wiktoria Siembiga, Natalia Dulak, Weronika Tomaszewska, Kinga Malec, Julia Sochacka.
Reżyseria: Iwona Konecka, Izabella Gawęcka
Koordynacja projektu: Izabella Gawęcka

Patronat: Fundacja Drama Way, Magazyn kulturalny BSNK, Klaudia Waryszak-Lubaś - Edukacja Antydyskryminacyjna.
Mecenat: Barbara Trochimiuk, Ewa Gawęcka.
Projekt realizujemy dzięki Młodzieżowemu Domowi Kultury w Krasnymstawie oraz finansowaniu społecznościowemu, dziękujemy wszystkim wspierającym.

Daty wydarzeń:

8.6.2017 - 10.6.2017

Okno na teatr

Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr

Autor wpisu: Iza Gawęcka

Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie
województwo: lubelskie
Krasnystaw, Piłsudskiego 5a
https://www.facebook.com/OknoNaTeatr/

Miejsce wydarzenia
Krasnostawski Dom KulturyLiczba odsłon: 1999
24.05.2017

Zobacz także:

Pierwszy w Polsce Festiwal Teatre of The Oppressed, Warszawa

Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA w dniach 22-27 października zaprasza na pierwszy w Polsce Festiwal Theatre od The Oppressed. Będzie to przestrzeń do wymiany doświadczeń, zobaczenia spektakli Teatru Forum i szkoleń. W Festiwalu wezmą udział zagraniczni eksperci od Teatru Forum i Teatru Legislacyjnego - Laura de Witte i Christopher Leucht.

Dynowskie Sobótki - zmowa ognia i wody dla miłości

Ten wyjątkowy wieczór pełen sobótkowych, dramatycznych i miłosnych melodii, tekstów, nocnych kąpieli, ognisk i płonących wianków odbył się 26 czerwca w Dynowie nad brzegiem rzeki San. Jego organizatorami były zespoły i grupy działające przy Miejskim Ośrodku Kultury, ale również dynowskie stowarzyszenia, szkoły, jednostki ochotniczych straży pożarnych.

Różewicz Open Festiwal 2016 zakończony

10 października zakończył się w MDK Radomsko Różewicz Open Festiwal 2016. Była to VIII edycja kilkudniowego przedsięwzięcia artystycznego, które prezentuje twórczość Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów oraz przypomina o globalnym i uniwersalnym znaczeniu Ich dorobku artystycznego dla współczesnych pokoleń.