Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Okno na teatr - teatr forum

Krasnostawski projekt teatralny powraca! Od listopada 2016 roku pracujemy w Młodzieżowym Domu Kultury. Tym razem młodzież wzięła na warsztat metodę Teatru Forum. Celem jest przygotowanie spektaklu poruszającego problemy bliskie młodym krasnostawianom i krasnostawiankom oraz stworzenie żywego forum poszukującego sposobów, metod wyjścia z opresji.

Teatr Forum to forma interaktywnego poszukiwania rozwiązań problemów społecznych stworzona przez Augusto Boala, brazylijskiego pedagoga i reżysera. Widzowie-aktorzy mają możliwość podjęcia interwencji w bliskich im, trudnych tematach i analizy sytuacji.
Już 8 czerwca o 11:00 zapraszamy do obejrzenia “Niespełnionej”, spektaklu opowiadającego o marzeniach młodej dziewczyny, która musi zmierzyć się z ambicjami matki i życiowym wyborem, do którego nie jest przygotowana. 10 czerwca o 16:00 zaprezentujemy historię “Innej”, młodej dziewczyny, która po rozwodzie rodziców przeprowadza się wraz z matką do nowego miasta. Trafia do szkoły, w której klasowa “elita” daje jej w kość. Jest rozdarta pomiędzy oczekiwaniami środowiska a własnymi uczuciami i potrzebami. Oba spektakle zagramy w sali widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury.

Projekt uzyskał Teatralny znak jakości. Łączy w sobie walory edukacyjne, działania antydyskryminacyjne i odpowiedzialność społeczną.

Zespół teatralny "Mango" w składzie:
Rita Kulczyńska, Julka Chytrosz, Weronika Gumieniak, Patrycja Gumieniak, Kacper Fidecki, Julia Łusiak, Julia Błaziak, Arleta Kowalczyk, Iga "Lidka" Dudzińska, Wiktoria Siembiga, Natalia Dulak, Weronika Tomaszewska, Kinga Malec, Julia Sochacka.
Reżyseria: Iwona Konecka, Izabella Gawęcka
Koordynacja projektu: Izabella Gawęcka

Patronat: Fundacja Drama Way, Magazyn kulturalny BSNK, Klaudia Waryszak-Lubaś - Edukacja Antydyskryminacyjna.
Mecenat: Barbara Trochimiuk, Ewa Gawęcka.
Projekt realizujemy dzięki Młodzieżowemu Domowi Kultury w Krasnymstawie oraz finansowaniu społecznościowemu, dziękujemy wszystkim wspierającym.

Daty wydarzeń:

8.6.2017 - 10.6.2017

Okno na teatr

Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr Okno na teatr

Autor wpisu: Iza Gawęcka

Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie
województwo: lubelskie
Krasnystaw, Piłsudskiego 5a
https://www.facebook.com/OknoNaTeatr/

Miejsce wydarzenia
Krasnostawski Dom KulturyLiczba odsłon: 2065
24.05.2017

Zobacz także:

Kurs Teatru Interaktywnego z gwarancją jakości

Prowadzisz zajęcia kulturalne, rozwojowe, edukacyjne, profilaktyczne lub inne i chcesz działać w ciekawy i skuteczny sposób, by inspirować i motywować siebie i innych? Jesteś instruktorem teatralnym, aniamtorem, nauczycielem?? Zdarza Ci się/chcesz przygotowywać grupy do realizacji spektakli wciągających widownię? Mamy dla Ciebie odpowiedź! 36-godzinny kurs, na którym poznasz i przetrenujesz na sobie nowe narzędzia do pracy z grupami i widownią.

Pokazy spektakli Teatru Forum

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury ma przyjemność po raz VI zaprosić na spektakle przygotowane metodą Teatru Forum. Pokazy spektakli odbędą się 8 i 9 czerwca w WSNS Pedagogium w Warszawie. Zapraszamy młodzież wraz
z wychowawcami, dorosłych oraz wszystkich zainteresowanych interaktywną formą teatru.

Spotkanie z francuskim socjologiem i profesorem architektury André Sauvagem, Kultura/Demokracja, 16-17.12.2016, Warszawa

Narodowe Centrum Kultury, Instytut Kultury Polskiej UW oraz Nowy Teatr zapraszają na cykl "Kultura/Demokracja". Celem cyklu jest zainicjowanie krytycznej refleksji na temat uczestnictwa w kulturze poprzez dyskusje i warsztaty z doświadczonymi praktykami i teoretykami z zagranicy. Ostatnim gościem, w dniach 16-17 grudnia w Świetlicy Nowego Teatru w Warszawie, jest francuski socjolog i profesor architektury André Sauvage.  Wstęp na wykład jest wolny i nieobjęty rejestracją. Aby wziąć udział w warsztacie (koszt: 50 zł), należy przesłać formularz zgłoszeniowy do 30 listopada.