Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Piękno, prawda, dobro - Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy 3

Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy łączy działania z zakresu edukacji artystycznej, społecznej i kulturalnej adresowane do dzieci z środowisk wiejskich, którego poprzednie edycje zrealizowano w województwie łódzkim. Trzecia edycja odbędzie się na Śląsku Cieszyńskim i odbędzie się wokół pojęć piękno, prawda, dobro. 

Ideą Wędrownego Uniwersytetu Dziecięcego jest przybliżenie najmłodszym kanonu sztuki poprzez angażowanie do działania – tworzenia w różnorodnych technikach plastycznych, fotografię, film i akcje społeczne.

Trzecia edycja projektu "Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy: piękno, prawda, dobra" składa się z trzech modułów tematycznych do których dobraliśmy angażujące metody pracy:

Prawda – moduł reporterski – podczas zajęć dzieci poznają podstawy fotografii i filmu dokumentalnego, a następnie przygotują materiał zbierając opowieści mieszkańców i mieszkanek wsi. Filmy/ zdjęcia zaprezentujemy lokalnej społeczności na uroczystej premierze.
 

Piękno - moduł artystyczny – w trakcie tej części projektu dzieci zapoznają się z tak ważnymi prądami artystycznymi jak impresjonizm, dadaizm, kubizm, surrealizm. W czasie zajęć będziemy tworzyć korzystając z ulubionych technik i metod pracy wybranych artystów. Zamknięciem modułu będzie wystawa z uroczystym wernisażem.

Dobro – moduł społeczny – zależy nam, aby uczestniczki i uczestnicy warsztatów nie byli oderwani od lokalnego kontekstu, podczas zajęć poznają potrzeby i problemy mieszkańców, a finalnie przygotują małe działanie adresowane do sąsiadów i sąsiadek w różnych wieku. Wspólnie możemy zrealizować pokaz filmów, potańcówkę, wieczór gier – kadra Uniwersytetu będzie wspierać dzieci w ich pierwszym animacyjnym działaniu.

Finałem projektu będą warsztaty filozoficzne wokół pojęć dobra, piękna i prawdy. Wspólnie zastanowimy się co każde z pojęć dla nas oznacza.

Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy 3 jest finansowany z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Daty wydarzeń:

17.5.2017 - 31.12.2017

Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy - z kulturą w teren
Autor zdjęć: Daniel Kiermut

Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy - z kulturą w teren
Opowieści mieszkanek i mieszkańców o wsi Dąbrówka, której rytm życia przez wiele lat wyznaczała spółdzielnia rolnicza zebrano podczas warsztatów Wędrownego Uniwersytetu Dziecięcego. Autorkami i autorami filmu są dzieci w wieku 7-13 lat.

Autor wpisu: Ilona Majewska

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zdolności Dzieci i Młodzieży im. A. Gołąba
województwo: łódzkie
95-100, Zgierz, Rembowskiego 36/40
wielokulturowy@gmail.com, ---
wedrowny.edu.pl

Miejsce wydarzenia
Hażlach, Kończyce Wielkie, Pogwizdów
województwo: śląskie


Liczba odsłon: 2951
17.05.2017