Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kurs dla nauczycieli "Edukacja filmowa - nowe wyzwania

Jak wykorzystywać film do realizacji zadań wychowawczych, eksperymentów i innowacji pedagogicznych, oraz jak pozyskać środki na swoje działania dowiedzą się uczestnicy 4. edycji kursu „Edukacja filmowa – nowe wyzwania”. Mogą się do niego zgłaszać nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, animatorzy, którzy znają już podstawy edukacji filmowej i chcą poszerzyć spektrum działań z filmem na swoich zajęciach. 

Zapraszamy na kurs „Edukacja filmowa – nowe wyzwania”!

Jak wykorzystywać film do realizacji zadań wychowawczych, eksperymentów i innowacji pedagogicznych oraz pozyskać środki na swoje działania dowiedzą się uczestnicy 4. edycji  kursu „Edukacja filmowa – nowe wyzwania”. Do udziału w kursie mogą zgłaszać nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, animatorzy, którzy znają już podstawy edukacji filmowej i chcą poszerzyć spektrum działań wykorzystujących film na swoich zajęciach. Zapisywać można się jeszcze tylko do 26 marca 2017 r. poprzez formularz dostępny na stronie www.filmoteka.ceo.org.pl.  

Co oferujemy?

·  Trzy moduły pozwalające lepiej poznać i prowadzić edukację filmową: Film a wychowanie (1. moduł), Eksperymenty i innowacje w edukacji filmowej (2. moduł), Projekt od A do Z – jak napisać wniosek, zdobyć dotację i zrealizować projekt (3. moduł).  

·  Praktyczne działania. Wszyscy uczestnicy otrzymują konkretne narzędzia do pracy (płytę DVD „Filmowe lekcje wychowawcze” z katalogiem filmów krótkometrażowych i scenariuszy zajęć wychowawczych, scenariusze zajęć edukacji filmowej, przykłady narzędzi fundraisingowych) i publikację „Zmontuj sobie projekt”.   

·  Indywidualny kontakt. Mentorami na kursie są profesjonaliści, specjaliści w swoich dziedzinach: Agata Ejsmont – psycholog, psychoterapeuta, interwent kryzysowy, Dawid Bałutowski – psycholog, trener, coach, autor książki „Jak oglądać filmy z młodzieżą” (1. moduł), Justyna Budzik – adiunkt w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego, Marcin Skorek – doktor nauk humanistycznych, filmoznawca, autor programów edukacji filmowo-medialnej, w tym programu KinoSzkoła (2. moduł), Daria Sowińska- Milewska – prezes zarządu Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, ekspertka oceniająca wnioski w ramach środków unijnych, Anna Stadnik – dyrektorka i współautorka Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach (3. moduł).

 

Zobacz, co o naszym kursie mówią byli uczestnicy:

„Materiały z kursu są bardzo bogate (zarówno w teorię, jak i praktyczne wskazówki). Poza tym mentorami są profesjonaliści z dużym doświadczeniem, którym służą uczestnikom kursu. Także czas trwania modułów i zadania pozwalały na indywidualny rozwój, swobodę i kreatywność”. Anna, Tarnobrzeg

„Świetne, motywujące do pracy prezentacje i załączone materiały pomocnicze oraz forum, które daje możliwość porównania się z innymi znawcami filmu i ich pomysłami. Wykonując zadania, poznawałem tutaj na miejscu nowych ludzi, zarażałem swoich uczniów pasją do oglądania filmów i montowania swoich ujęć”. Tadeusz, Warszawa

Kolejna edycja kursu startuje 27 marca. Kurs potrwa do 26 czerwca. Koszt kursu: 200 złotych.

Więcej o kursie na stronie filmoteka.org.pl. Informacji udzielają też koordynatorki projektu: Karolina Giedrys-Majkut (karolina.giedrys@ceo.org.pl, tel. 22 659 62 03 wew. 113) oraz Aleksandra Czetwertyńska (aleksandra.czetwertynska@ceo.org.pl, tel. 22 659 62 03 wew.113).

Kurs jest realizowany w ramach programu Filmoteka Szkolna. Akcja! we współpracy z Filmoteką Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 

Zachęcamy do zgłaszania się!

Źródło:
Daty wydarzeń:

27.3.2017 - 26.6.2017

Autor wpisu: Karolina Giedrys - Majkut

Centrum Edukacji Obywatelskiej
województwo: mazowieckie
00-666 Warszawa, Noakowskiego 10
karolina.giedrys@ceo.org.pl, (22) 659 62 03
filmoteka.ceo.org.pl

Miejsce wydarzenia
InternetLiczba odsłon: 1467
24.03.2017

Zobacz także:

Filmoteka Szkolna. Akcja! rekrutuje (Warszawa)

Uczą państwo w szkole i szukają nowych pomysłów na wykorzystywanie filmu na lekcji i włączanie go w realizację podstawy programowej? Inspiracji i okazji do wymiany doświadczeń? Podpowiedzi, które pomogą Państwu założyć własny DKF w szkole lub przygotować młodzież do tegorocznej olimpiady filmowej? Zapraszamy do projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”!

Szkoła dziedzictwa. Wielokulturowość

Nabór do programu edukacyjnego dla nauczycielek i nauczycieli z całej Polski rozpoczęty! Zapraszamy do zgłaszania udziału w jednej z dwóch edycji (17-19.11 lub 24-26.11). Na trzydniowe szkolenie zaprasza Brama Poznania (instytucja kultury Miasta Poznania).

Art Camp. Spotkanie praktyków edukacji kulturalnej

Art Camp ma być spotkaniem, na którym znajdzie się miejsce na dyskusję nad modelami działania edukacji kulturalnej w Polsce, a także warsztaty wprowadzające w dobre praktyki edukacji kulturalnej w naszym kraju. To także wyjątkowe podsumowanie tegorocznej edycji "Kulthurry!" i "Sztuki w terenie".