Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wizyta studyjna - "Jedź z nami" do Gdańska! [nabór]

Jeżeli jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej, grupy nieformalnej lub animatorem działającym w obszarze kultury, który poszukuje inspiracji do dalszych działań, chce nawiązać nowe kontakty i rozszerzyć swoje horyzonty mamy dla Ciebie doskonałą propozycję. 

Od 2014 roku umożliwiamy aktywnym przedstawicielom trzeciego sektora udział w trzech wizytach studyjnych rocznie. Wizytowaliśmy już organizacje i instytucje w Berlinie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Sejnach oraz w Gdańsku, do którego chcemy pojechać raz jeszcze.

INKU Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza do udziału w siódmej edycji Programu „Jedź z nami”. Wzorem lat ubiegłych, organizujemy dla Was wizytę studyjną, tegoroczne wyjazdy rozpoczynamy od Gdańska. Dlaczego właśnie tam? W dniach 20 – 21 kwietnia Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku organizuje konferencję Marketing w Kulturze. Komunikacja - trendy – praktyka. Poruszana podczas obrad konferencji problematyka jest istotna dla nas wszystkich aktywnie działających w obszarze kultury.

Program „Jedź z nami!” krok po kroku

Zespół INKU umożliwia udział w trzydniowym wyjeździe studyjnym. Osobom zakwalifikowanym zapewniamy transport, nocleg oraz bilet wstępu na konferencję. Uczestnictwo w wyjeździe to przede wszystkim szansa na podniesienie wiedzy w zakresie marketingu w kulturze, ale także nawiązanie nowych kontaktów z organizacjami bądź grupami nieformalnymi, które będą uczestniczyły w gdańskim wydarzeniu. Pamiętajmy nie jedziemy na „wesołą wycieczkę”, ale do pracy! Co ważne, uczestnicy wizyty studyjnej zobowiązani są do przedstawienia (w dowolnej formie) rezultatów spotkań.

Kto jedzie z nami?

Uczestnikiem wizyty studyjnej może zostać każdy aktywny animator kultury lub przedstawiciel szczecińskiej organizacji pozarządowej, grupy nieformalnej, inicjatywy obywatelskiej. Podczas procesu rekrutacyjnego brane będzie pod uwagę doświadczenie w ciągu ostatnich 6 miesięcy zgłaszanej osoby oraz motywacja uczestnictwa w konferencji. W tym roku postanowiliśmy spotkać się z zakwalifikowanymi osobami na warsztatach, podczas których lepiej się poznamy przed wyjazdem. Warsztaty odbędą się w poniedziałek 10 kwietnia w siedzibie INKU o godz. 10:00.

Jak się zgłosić? 

W procesie rekrutacyjnym zostanie wyłoniona pięcioosobowa grupa uczestników. Osoby zainteresowane udziałem w wizycie studyjnej proszone są o zapoznanie się z regulaminem oraz uzupełnienie formularza zgłoszeniowego. Na jego podstawie dokonywana jest rekrutacja. Udział w wizycie studyjnej jest bezpłatny.

Termin naboru formularzy zgłoszeniowych upływa 3 kwietnia 2017 r.(formularze można wysłać do 03.04.17 do północy). Wypełniony formularz należy wypełnić elektronicznie (NIE PODPISYWAĆ) i wysłać na adres: dkowalewska@mediadizajn.pl Wyniki zostaną ogłoszone 4 kwietnia 2017 r.

Więcej:

www.inkubatorkultury.szczecin.pl

https://www.facebook.com/events/193159841174877/

PRZYSTAŃ (w) INKU!

Daty wydarzeń:

21.3.2017 - 3.4.2017

Autor wpisu: Marta Wylegała

INKU Szczeciński Inkubator Kultury
województwo: zachodniopomorskie
70-482, Szczecin, al. Wojska Polskiego 90
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl, 91 424 04 64
http://inkubatorkultury.szczecin.pl/
Liczba odsłon: 1023
22.03.2017

Zobacz także:

Crowdfunding dla animatora

W Polsce od kilku lat rozwija się ruch finansowania społecznościowego. Do tej inicjatywy powoli przekonują się także animatorzy kultury. Czy rzeczywiście w taki sposób można zebrać potrzebne fundusze na projekty? W tym tygodniu dotarłem do osób, które realizowały swoje inicjatywy tylko i wyłącznie w ramach funduszy zebranych przez portal crowdfunduingowy. Opowiedzą o swoich doświadczeniach i przekażą Wam swoje rady. Według mnie finansowanie społecznościowe jest idealnym rozwiązaniem dla animatorów działających w pojedynkę i dla tych, którzy nie są zrzeszeni w żadnej organizacji. Tutaj przede wszystkim liczy się dobry pomysł. Ważna jest też odpowiednia promocja inicjatywy.

Ratunku! Potrzebuję grafika!

W tym tygodniu świętowaliśmy dzień grafika. Pozwólcie, że ten tekst poświęcę współpracy animatora kultury ze środowiskiem projektantów. Z pewnością każdy z Was realizując swój projekt podejmował taką współpracę. Jak efektywnie pracować z grafikiem? Dlaczego praca grafika tak dużo kosztuje? Jaki jest idealny format plakatu? To chyba najczęstsze pytania, które znalazłem w sieci, a dotyczą właśnie pracy grafików. Ten świat postarają się przybliżyć moi rozmówcy: Wojtek Wasilewski (projektant z Poznania) i Marcin Mituś (projektant z Rzeszowa).

Zapraszamy na warsztaty w ramach Podkarpackiej Edukacji Kulturowej!

Projekt Podkarpacka Edukacja Kulturowa rusza z zapisami na bezpłatne warsztaty z zakresu edukacji kulturowej i animacji! Na warsztaty zapraszamy do Przemyśla, bo to głównie w tym mieście na co dzień działa wojewódzki operator Bardzo Młodej Kultury – Centrum Kulturalne. Na zgłoszenia czekamy do 29 maja 2016 r.