Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wolontariat lub praktyki w Q-Ruchu Sąsiedzkim

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych inicjatywami społecznymi, aktywnością obywatelską i różnorodnymi zjawiskami społeczno-kulturalnymi w przestrzeni miejskiej do Q-Ruchu Sąsiedzkiego. Oferujemy współpracę w ramach programów stażowych, praktyk studenckich i wolontariatu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych inicjatywami społecznymi, aktywnością obywatelską i różnorodnymi zjawiskami społeczno-kulturalnymi w przestrzeni miejskiej do Q-Ruchu Sąsiedzkiego. Oferujemy współpracę w ramach programów stażowych, praktyk studenckich i wolontariatu.

Kogo poszukujemy?

Wolontariusza akcyjnego

Jeśli lubisz kontakt z ludźmi i chcesz zobaczyć jak wyglądają inicjatywy sąsiedzkie na żywo… Zapraszamy do wsparcia akcji sąsiedzkich takich jak Akademia Inicjatyw Sąsiedzkich, Warszawski Dzień Sąsiada czy Podwórkowa Gwiazdka w różnych dzielnicach Warszawy. Wśród Twoich zadań będzie m.in. kontakt z organizatorami inicjatyw z wybranych dzielnic oraz udział w wielu niezapomnianych sąsiedzkich imprezach!

Wolontariusza PR-owca

Jeśli jesteś kreatywny/a, wiążesz swoją karierę z mediami, dziennikarstwem czy komunikacją społeczną i chcesz zdobyć doświadczenie w tej dziedzinie… Zachęcamy do współpracy podczas prowadzenia naszych profilów w mediach społecznościowych, tworzenia i redagowania treści na stronę internetową, przygotowywania prostych plakatów i grafik!

Wolontariusza – badacza

Jeśli wolisz pracować w ciszy i spokoju, jesteś otwarty/a na świat, a przy okazji masz żyłkę do badań społecznych…. Zapraszamy do uczestnictwa w prowadzonych przez nas badaniach nad inicjatywami sąsiedzkimi i ruchami miejskimi w Warszawie, w tym m.in. prowadzenia obserwacji i wywiadów z organizatorami interesujących inicjatyw oraz przygotowywania artykułów na tematy miejskie!

Wolontariusza – organizatora

Jeśli masz zdolności organizacyjne, obsługa rzutnika Cię nie przeraża i potrafisz zachować zimną krew gdy ostatni laptop na sali akurat się zawiesi…. Twoja pomoc i wsparcie techniczne będą nieocenione podczas organizacji spotkań, seminariów czy warsztatów, a także bieżących zadań biurowych!

A może masz jeszcze inny pomysł jak wesprzeć działanie Q-Ruchu Sąsiedzkiego? Opisz w kilku zdaniach czym się interesujesz i co chcesz robić oraz w jakim wymiarze czasowym. Wyślij swoje zgłoszenie na adres: magdac@cal.org.pl. Odpowiemy na Twojego maila w ciągu kilku dni i umówimy się na rozmowę, na której ustalimy czego oczekujesz od nas i czego my od Ciebie oraz dostosujemy plan wolontariatu, stażu lub praktyk do Twoich potrzeb.

Wolontariuszowi / wolontariuszce zapewniamy:

Porozumienie wolontariackie (także możliwość odbycia praktyk!)
Zaświadczenie o udziale w projekcie i rekomendacje
Poznanie specyfiki funkcjonowania organizacji pozarządowej – Stowarzyszenia CAL
Możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach dotyczących tematyki inicjatyw społecznych
Rozwój osobisty w oparciu o posiadany potencjał i zasoby
Wprowadzenie do pracy oraz wsparcie podczas jej wykonywania
Przyjazny klimat i twórczą atmosferę
Działanie jest realizowane w ramach projektu „Warszawa Lokalnie” współfinansowanego przez m. st. Warszawa.

Źródło:
Daty wydarzeń:

25.2.2017 - 15.6.2017

Autor wpisu: Magdalena Czarnecka

Q-Ruch Sąsiedzki
województwo: mazowieckie
04-386, Warszawa, Paca 40
magdac@cal.org.pl, +48 601 947 474
www.inicjatywysasiedzkie.pl

Miejsce wydarzenia
Centrum Społeczne Paca 40
województwo: mazowieckie
04-386 Warszawa, Paca 40

Liczba odsłon: 1714
25.02.2017