Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Chcesz działać lokalnie? Skorzystaj ze wsparcia Stołecznego Społecznego w dzielnicy

Chcecie działać lokalnie, ale nie wiecie jak zacząć? Szukacie innych aktywnych osób w sąsiedztwie, ale nie wiecie, jak ich znaleźć? Chcielibyście wiedzieć więcej, jakie narzędzia macie do dyspozycji, by zmieniać nasze otoczenie? Pomoże Wam animator Stołeczny Społeczny w naszej dzielnicy.

Warszawa byłaby innym miastem, gdyby nie jej mieszkańcy. To Ty możesz mieć wpływ na miejsce w którym mieszkasz, pracujesz, działasz, odpoczywasz na co dzień. To Ty możesz współdecydować, jak wygląda Twoje sąsiedztwo i co dzieje się blisko Ciebie.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy z myślą o mieszkańcach i rozwoju lokalnych społeczności stworzyło sieć Stołecznych Społecznych – animatorów, którzy w poszczególnych dzielnicach Warszawy wspierają mieszkańców w realizacji ich lokalnych działań.

Stołeczni Społeczni realizują działania społeczno-kulturalne, wspierają oddolne inicjatywy mieszkańców, łączą działające lokalnie instytucje, organizacje, grupy mieszkańców, budują dobre relacje między mieszkańcami a urzędami dzielnic.

Stołeczny Społeczny opowie Ci o narzędziach, które możesz wykorzystać w swoich działaniach. Powie gdzie możesz szukać źródeł finansowania swoich pomysłów, pomoże namierzyć miejsca i ludzi otwartych na realizację oddolnych projektów. Może być też Twoim łącznikiem z urzędem dzielnicy oraz innymi organizacjami i instytucjami.

Sprawdź kto jest Stołecznym Społecznym w twojej dzielnicy. Możesz się z nim skontaktować mailowo.  Z sylwetkami animatorów poszczególnych dzielnic zapoznasz się tutaj: http://warszawalokalnie.waw.pl/animatorzy/
 

O PROJEKCIE „WARSZAWA LOKALNIE”

Działanie „Stołeczni Społeczni – Sieć Animatorów Warszawskich”  jest realizowane w ramach projektu „Warszawa Lokalnie”, który jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy. Pomysł na działania wspierające aktywnych warszawiaków powstał w Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

- Warszawa to duże, europejskie miasto, ale też „suma” dzielnic, sąsiedztw, miejsc – tego co lokalne, bliskie ludziom, ważne dla nich. W mieście rodzi się coraz więcej inicjatyw sąsiedzkich, ludzie organizują się i angażują lokalnie. Coraz więcej mieszkańców chce mieć wpływ na to, co dla nich ważne. Dlatego chcemy wyposażyć warszawiaków w wiedzę oraz konkretne narzędzia, żeby mogli działać skuteczniej – mówi Aleksandra Żórawska
Kierowniczka Zespołu Inicjatyw Społecznych Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

Projekt jest realizowany przy współpracy Centrum Komunikacji Społecznej, Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (lider projektu), Fundacji Civis Polonus, Stowarzyszenia Centrum Aktywności Lokalnej CAL oraz Stowarzyszenia BORIS, Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

 

SIEĆ ANIMATORÓW WARSZAWSKICH „STOŁECZNI SPOŁECZNI”

Anna Druzd (Białołęka), a.druzd@warszawalokalnie.waw.pl

Paulina Tyburska (Bielany), p.tyburska@warszawalokalnie.waw.pl

Magdalena Niedźwiecka-Pruszkowska (Bemowo), m.niedzwiecka@warszawalokalnie.waw.pl

Agnieszka Malicka (Mokotów), a.malicka@warszawalokalnie.waw.pl

Ewelina Bartosik (Praga Południe), e.bartosik@warszawalokalnie.waw.pl

Paulina Dmitruk (Praga Północ), p.dmitruk@warszawalokalnie.waw.pl

Izabela Kowalska (Rembertów), i.kowalska@warszawalokalnie.waw.pl  

Andrzej Górz (Śródmieście), a.gorz@warszawalokalnie.waw.pl

Marta Basak (Śródmieście), m.basak@warszawalokalnie.waw.pl

Jolanta Zientek-Varga (Targówek), j.zientek-varga@warszawalokalnie.waw.pl

Greta Droździel-Papuga (Ursus), g.drozdziel-papuga@warszawalokalnie.waw.pl

Janina Kędziora (Ursynów), j.kedziora@warszawalokalnie.waw.pl

Monika Rokicka (Wawer), m.rokicka@warszawalokalnie.waw.pl

Grażyna Milczarczyk (Wesoła), g.milczarczyk@warszawalokalnie.waw.pl

Joanna Kinastowska (Wilanów), j.kinastowska@warszawalokalnie.waw.pl

Katarzyna Radzikowska (Wilanów), k.radzikowska@warszawalokalnie.waw.pl

Magdalena Piecuch-Kęska (Włochy), m.keska@warszawalokalnie.waw.pl

Marek Ślusarz (Wola), m.slusarz@warszawalokalnie.waw.pl

Katarzyna Domagalska (Żoliborz), k.domagalska@warszawalokalnie.waw.pl
 

KONTAKT :

Dorota Pabel, dorota.pabel@e.org.pl

Maria Klaman, maria.klaman@e.org.pl

tel: +48 22 224 34 90

www.e.org.pl

www.warszawalokalnie.waw.pl

 

 

Daty wydarzeń:

21.2.2017 - 31.12.2018

Autor wpisu: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę
województwo: mazowieckie
00 542, Warszawa, Mokotowska 55
biuro@e.org.pl, (22) 22 43 490
www.e.org.pl

Miejsce wydarzenia
Warszawa
województwo: mazowieckie


Liczba odsłon: 1079
21.02.2017

Zobacz także:

Trwa nabór do Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich 2017!

Chcesz poznać swoich sąsiadów albo zorganizować wydarzenie lokalne? Szukasz podobnych sobie entuzjastów? Zgłoś się na Akademię Inicjatyw Sąsiedzkich do 9 marca 2017! Pełen cykl obejmuje 5 warsztatów w terminie od marca do maja 2017. Są to pięciogodzinne spotkania, których celem jest wyposażenie uczestników w umiejętności potrzebne do organizacji inicjatyw sąsiedzkich i pracy ze społecznością lokalną: przeprowadzenia diagnozy zasobów i potrzeb środowiska lokalnego, pozyskiwania sojuszników i funduszy, angażowania ludzi do projektu, nawiązywania partnerstw oraz promocji wydarzeń.

XII edycja Szkoły Dramy Stosowanej, Warszawa

Prowadzisz warsztaty, szkolenia, lekcje? Szukasz nowych narzędzi aktywizujących uczestników twoich zajęć? Jeśli tak, zapraszamy Cię do udziału w Szkole Dramy Stosowanej! To już dwunasta edycja 3-zjazdowego kursu podczas, którego poznasz narzędzia dramowe użyteczne do pracy edukacyjno-rozwojowej z młodzieżą i dorosłymi.

Otwarte konsultacje pomysłów na projekty, Warszawa

Masz pomysł na działanie społeczno – kulturalne dla Warszawy? Chcesz je zrealizować ale zastanawiasz się jak zrobić pierwszy krok? Zapraszamy na otwarte konsultacje projektów Laboratorium Pomysłów “ę”, w trakcie których możesz przedyskutować swoje pomysły na działania z doświadczonymi animatorami kultury i praktykami z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę”. 26 kwietnia, Dom Braci Jabłkowskich.