Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Pedagogika teatru - warsztat do spektaklu "Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana"

Propozycja dla animatorów, edukatorów i nauczycieli wczesnoszkolnych, którzy chcieliby poszerzyć swoje umiejętności pracy z dziećmi o doświadczenia pedagogiki teatru, inspirowane dorobkiem Jana Dormana.  

Warsztaty dla nauczycieli, animatorów, instruktorów teatralnych, podczas których prowadzący przybliżą postulowaną przez Jana Dormana koncepcję pedagogiczno-teatralną. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma broszurę edukacyjną, zawierającą materiały do pracy teatralnej z podopiecznymi. Zajęcia poprowadzi Joanna Krukowska z Działu Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego.

Warsztat towarzyszy pokazowi spektaklu "Teatralny Plac zabaw Jana Dormana", który powstał z inspiracji trzema realizacjami wybitnego reżysera i pedagoga teatru Jana Dormana: "Która godzina?", "Konik" oraz "Kaczka i Hamlet".

Dorman wielokrotnie podkreślał, że dziecko uczy się i rozwija przez zabawę. Pytania o dorastanie, podążanie za swoimi marzeniami, sens wywoływania konfliktów pojawiają się w scenach improwizowanych przez trójkę aktorów, którzy wchodzą również w interakcje z dziećmi. Istotą tego spektaklu jest żywioł swobodnej i spontanicznej zabawy.

koszt warsztatu: 10 zł, bilet do nabycia na eventim.pl

Źródło: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Daty wydarzeń:

25.2.2017

Pedagogika teatru - warsztat do spektaklu "Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana"
Autor zdjęć: Marta Ankiersztejn

Pedagogika teatru - warsztat do spektaklu

Autor wpisu: Maja Raczyńska-Kaczmarek

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
województwo: mazowieckie
00-467, Warszawa, Jazdów 1
www.instytut-teatralny.pl

Miejsce wydarzenia
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
województwo: mazowieckie
00-467 Warszawa, Jazdów 1

Liczba odsłon: 1214
10.02.2017