Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Pedagogika teatru - warsztat do spektaklu "Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana"

Propozycja dla animatorów, edukatorów i nauczycieli wczesnoszkolnych, którzy chcieliby poszerzyć swoje umiejętności pracy z dziećmi o doświadczenia pedagogiki teatru, inspirowane dorobkiem Jana Dormana.  

Warsztaty dla nauczycieli, animatorów, instruktorów teatralnych, podczas których prowadzący przybliżą postulowaną przez Jana Dormana koncepcję pedagogiczno-teatralną. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma broszurę edukacyjną, zawierającą materiały do pracy teatralnej z podopiecznymi. Zajęcia poprowadzi Joanna Krukowska z Działu Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego.

Warsztat towarzyszy pokazowi spektaklu "Teatralny Plac zabaw Jana Dormana", który powstał z inspiracji trzema realizacjami wybitnego reżysera i pedagoga teatru Jana Dormana: "Która godzina?", "Konik" oraz "Kaczka i Hamlet".

Dorman wielokrotnie podkreślał, że dziecko uczy się i rozwija przez zabawę. Pytania o dorastanie, podążanie za swoimi marzeniami, sens wywoływania konfliktów pojawiają się w scenach improwizowanych przez trójkę aktorów, którzy wchodzą również w interakcje z dziećmi. Istotą tego spektaklu jest żywioł swobodnej i spontanicznej zabawy.

koszt warsztatu: 10 zł, bilet do nabycia na eventim.pl

Źródło: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Daty wydarzeń:

25.2.2017

Pedagogika teatru - warsztat do spektaklu "Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana"
Autor zdjęć: Marta Ankiersztejn

Pedagogika teatru - warsztat do spektaklu

Autor wpisu: Maja Raczyńska-Kaczmarek

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
województwo: mazowieckie
00-467, Warszawa, Jazdów 1
www.instytut-teatralny.pl

Miejsce wydarzenia
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
województwo: mazowieckie
00-467 Warszawa, Jazdów 1

Liczba odsłon: 722
10.02.2017

Zobacz także:

Rekrutacja na bezpłatne kursy Teatru Forum i Teatru ze Społecznością

Fundacja Edukacji i Kultury Drama Way po raz kolejny ma przyjemność zaprosić osoby pracujące w obszarze edukacji kulturalnej na kursy szkoleniowe w ramach projektu Teatru Codziennego. 

Pedagogika Teatru - studia podyplomowe

Rusza kolejny nabór na dwuletnie studia podyplomowe Pedagogika Teatru! Studia organizowane są przez Instytutu Kultury Polskiej UW oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

2. edycja Konkursu im. Jana Dromana

Zapraszamy teatry, samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe do udziału w Konkursie na produkcję i eksploatację spektaklu dla dzieci i/lub młodzieży, który będzie prezentowany w placówkach oświatowych wraz z towarzyszącymi mu działaniami edukacyjnymi.