Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

„Młodzieżowa Akademia Komiksowa"

Interaktywny projekt wykorzystujący różne formy ekspresji artystycznej i sposoby edukacji, oparty na zdobywaniu wiedzy i umiejętności przy równoczesnym pobudzaniu kreatywności w dziedzinie komiksu. Jego celem jest edukacja kulturalna dzieci i młodzieży oraz rozwijanie umiejętności w oparciu o sztukę narracyjną. 

Warsztaty artystyczne adresowane do młodych adeptów sztuki komiksu z 11 placówek z województwa łódzkiego. Są to: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 w Łodzi, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 4 w Łodzi, Gimnazjum w Szadku, Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, Gimnazjum w Prusinowicach, Gimnazjum w Czechach, Gimnazjum w Janiszewicach, Gimnazjum w Wojsławicach, Gimnazjum w Zapolicach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich, Gminny Ośrodek Kultury w Zapolicach.

Dzięki realizacji programu projektu uczestnicy poznają zasady tworzenia komiksów. Na potrzeby zajęć dydaktycznych został przygotowany specjalny zeszyt ćwiczeń.

Wystawa najlepszych komiksów uczestników wykonanych pod wpływem warsztatów prezentowana będzie na 27. Międzynarodowym  Festiwalu Komiksu i Gier.

Przy edukacji i edukacyjnej zabawie z uczestnikami współpracować będą specjaliści, pedagodzy, scenarzyści i rysownicy komiksowi.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Autor wpisu: Piotr Kasiński

Stowarzyszenie Twórców „CONTUR"
województwo: łódzkie

st.contur@gmail.com
www.akademiakomiksowa.blogspot.com/
Liczba odsłon: 2208
18.01.2017