Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

„Młodzieżowa Akademia Komiksowa"

Interaktywny projekt wykorzystujący różne formy ekspresji artystycznej i sposoby edukacji, oparty na zdobywaniu wiedzy i umiejętności przy równoczesnym pobudzaniu kreatywności w dziedzinie komiksu. Jego celem jest edukacja kulturalna dzieci i młodzieży oraz rozwijanie umiejętności w oparciu o sztukę narracyjną. 

Warsztaty artystyczne adresowane do młodych adeptów sztuki komiksu z 11 placówek z województwa łódzkiego. Są to: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 w Łodzi, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 4 w Łodzi, Gimnazjum w Szadku, Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, Gimnazjum w Prusinowicach, Gimnazjum w Czechach, Gimnazjum w Janiszewicach, Gimnazjum w Wojsławicach, Gimnazjum w Zapolicach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich, Gminny Ośrodek Kultury w Zapolicach.

Dzięki realizacji programu projektu uczestnicy poznają zasady tworzenia komiksów. Na potrzeby zajęć dydaktycznych został przygotowany specjalny zeszyt ćwiczeń.

Wystawa najlepszych komiksów uczestników wykonanych pod wpływem warsztatów prezentowana będzie na 27. Międzynarodowym  Festiwalu Komiksu i Gier.

Przy edukacji i edukacyjnej zabawie z uczestnikami współpracować będą specjaliści, pedagodzy, scenarzyści i rysownicy komiksowi.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Autor wpisu: Piotr Kasiński

Stowarzyszenie Twórców „CONTUR"
województwo: łódzkie

st.contur@gmail.com
www.akademiakomiksowa.blogspot.com/
Liczba odsłon: 1665
18.01.2017

Zobacz także:

2. edycja Konkursu im. Jana Dromana

Zapraszamy teatry, samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe do udziału w Konkursie na produkcję i eksploatację spektaklu dla dzieci i/lub młodzieży, który będzie prezentowany w placówkach oświatowych wraz z towarzyszącymi mu działaniami edukacyjnymi.

7 dni warsztatów aktorskich w Akademii Sztuki i Kultury!

Siedem dni intensywnego działania aktorskiego! Praca nad świadomością ciała - pewnością siebie - otwarciem głosu - elastyczną wyobraźnią. Spotkanie z wyjątkowymi, kreatywnymi ludźmi. Kameralna grupa, indywidualne, wyważone podejście do każdego uczestnika.

Polsko-niemiecko-luksemburskie seminarium ”Ruch oporu i odwaga cywilna w czasie II wojny światowej”

Młodzież w wieku 16-19 lat zapraszamy do udziału w polsko-niemiecko-luksemburskim seminarium, organizowanym przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodizeży, które skupi sie na kwestiach II wojny światowej, Holokaustu oraz przemocy na terenach okupowanych, ruchu oporu wśród ludności cywilnej, otywacji i warunków, w których ludzie znajdowali w sobie śmiałość sprzeciwiać się przemocy i pomagać prześladowanym. Spotkanie będzie się składało z dwóch części, 6.-12.08.2017 r. w Oświęcimiu, Polska oraz 3.-8.04.2018 r. w miejscowości Hinzert, Niemcy, i Luksemburgu.