Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

„Młodzieżowa Akademia Komiksowa"

Interaktywny projekt wykorzystujący różne formy ekspresji artystycznej i sposoby edukacji, oparty na zdobywaniu wiedzy i umiejętności przy równoczesnym pobudzaniu kreatywności w dziedzinie komiksu. Jego celem jest edukacja kulturalna dzieci i młodzieży oraz rozwijanie umiejętności w oparciu o sztukę narracyjną. 

Warsztaty artystyczne adresowane do młodych adeptów sztuki komiksu z 11 placówek z województwa łódzkiego. Są to: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 w Łodzi, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 4 w Łodzi, Gimnazjum w Szadku, Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, Gimnazjum w Prusinowicach, Gimnazjum w Czechach, Gimnazjum w Janiszewicach, Gimnazjum w Wojsławicach, Gimnazjum w Zapolicach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich, Gminny Ośrodek Kultury w Zapolicach.

Dzięki realizacji programu projektu uczestnicy poznają zasady tworzenia komiksów. Na potrzeby zajęć dydaktycznych został przygotowany specjalny zeszyt ćwiczeń.

Wystawa najlepszych komiksów uczestników wykonanych pod wpływem warsztatów prezentowana będzie na 27. Międzynarodowym  Festiwalu Komiksu i Gier.

Przy edukacji i edukacyjnej zabawie z uczestnikami współpracować będą specjaliści, pedagodzy, scenarzyści i rysownicy komiksowi.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Autor wpisu: Piotr Kasiński

Stowarzyszenie Twórców „CONTUR"
województwo: łódzkie

st.contur@gmail.com
www.akademiakomiksowa.blogspot.com/
Liczba odsłon: 1826
18.01.2017

Zobacz także:

Seminarium dla studentów i wolontariuszy z Polski, Niemiec i Bałkanów Zachodnich

Akademia Europejska Fundacji „Krzyżowa” zaprasza studentów i wolontariuszy zainteresowanych tematami pojednania, polsko-niemieckich relacji i kultury pamięci na seminarium „Pojednanie i pamięć”, współfinansowane przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec, które odbędzie się w Krzyżowej i we Wrocławiu w dniach 9-13.10.2017 r.

7 dni warsztatów aktorskich Akademii Sztuki i Kultury!

Akademia Sztuki i Kultury z Warszawy organizuje letnie warsztaty aktorskie w W-arte! Siedem dni intensywnego działania aktorskiego!
Praca nad świadomością ciała - pewnością siebie - otwarciem głosu - elastyczną wyobraźnią. Spotkanie z wyjątkowymi, kreatywnymi ludźmi. Kameralna grupa, indywidualne, wyważone podejście do każdego uczestnika.

Kto sztuka nie błądzi. Sztuka buntu i akceptacji

Projekt "Kto sztuka nie błądzi. Sztuka buntu i akceptacji" jest realizowanyw Orońsku i Wierzbicy przez doświadczonych edukatorów oraz absolwentów uczelni artystycznych posiadających dorobek pedagogiczny i doświadczenie w pracy ze środowiskami objętymi wykluczeniem społeczno materialnym. Zajęcia prowadzone są w oparciu o aktywizujące uczestników metody warsztatowe oraz wykłady teoretyczne, których hasłem przewodnim jest bunt w sztuce współczesnej. Projekt jest realizowany przy wsparciu dwóch instytucji partnerskich: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy.