Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkurs dla młodzieży "Nakręć się"

Do 31 stycznia czekamy na osobiste uczniowskie wypowiedzi - recenzje i etiudy filmowe - na temat filmów, które znajdują się w pakiecie Filmoteka Szkolna. Zachęcamy do niczym nieograniczonych twórczych działań. Nagrody – sprzęt filmowy, filmy, książki oraz udział w Festiwalu Filmoteki Szkolnej - przypadną tym z autorów, którzy nawiążą odważny dialog z polskimi twórcami i przekonają nas do swojej wizji.

Jeszcze tylko parę dni pozostało do nadsyłania prac na konkurs „Nakręć się” organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Do 31 stycznia czekamy na młodzieżowe prace odnoszące się do pakietu „Filmoteka Szkolna” – etiudy filmowe i recenzje. Nagrody – sprzęt filmowy, filmy, książki oraz udział w Festiwalu Filmoteki Szkolnej przypadną tym z autorów, którzy nawiążą odważny dialog z polskimi twórcami i przekonają nas do swojej wizji. Liczy się pomysł, zaangażowanie i intrygująca forma.

To już 9 edycja konkursu. W poprzednich pojawiły się prace niezwykłe i pod względem swojej formy artystycznej i pod względem przekazu, który niejednokrotnie podejmował ważne kwestie. Twórcy tych prac, pokazali, że bliskie jest im myślenie polskich filmowców, sięgających po kamerę nie tylko dla autoekspresji, ale także, by dokumentować istotne dla nich sprawy i angażować się w życie społeczności. Wśród dotychczas nagrodzonych prac znalazły się poruszające fabuły, np. Arbiterium z 1. Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie w reżyserii Kuby Józefowicza, ciekawe formalnie animacje, np. Ojciec z Liceum Plastycznego w Supraślu w reżyserii Karoliny Wicher i wyjątkowe dokumenty, np. Krótki film o Małgosi z Publicznego Gimnazjum nr 18 w Białymstoku w reżyserii Agnieszki i Zofii Tucholskich

Liczymy na to, że i w tym roku pojawią się w konkursie intrygujące filmy, które zapadają w pamięć widzów i będą wielkim przeżyciem dla wszystkich zaangażowanych w nie osób. W poprzednich latach pojawiały się następujące głosy:

Jestem bardzo zadowolona z podejścia moich kolegów/koleżanek do kręcenia naszego filmu. Trzech największych 'łobuzów' z mojej klasy pokazało swoją powagę i cóż… drugie oblicze! Ten film pozwolił mi na zintegrowanie się z klasą i jestem im naprawdę wdzięczna za pomoc.

Jesteśmy dumne ze wszystkiego. Ten film jest wynikiem naszej ciężkiej pracy, dlatego cieszymy się, że pomimo trudności wygląda tak dobrze.

Największą przyjemność sprawiło nam bycie ekipą filmową. Miło nam było, jak inni nam się przyglądali i wspierali nas życzliwym słowem. Szczególnie dumne jesteśmy z tego, że film był kręcony na terenie naszej miejscowości i opowiada o jej życiu.

Kto może wystartować? – Uczniowie i uczennice szkół podstawowych (od klasy VI), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Do kiedy można zgłaszać swoje prace? – Czekamy do 31 stycznia. Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularzy zgłoszeniowych, które znaleźć można na stronie projektu: LINK.

Tam też należy szukać dodatkowych informacji na temat konkursu, jego regulaminu, zasad uczestnictwa, nagród, a także materiałów, które pomogą Wam w przygotowaniu własnych prac. Do dzieła!

Źródło: filmotekaszkolna.pl/akcja
Daty wydarzeń:

10.1.2018 - 4.2.2018

Konkurs dla młodzieży "Nakręć się"

Konkurs dla młodzieży

Autor wpisu: Karolina Giedrys-Majkut

Centrum Edukacji Obywatelskiej
województwo: mazowieckie
00-666 Warszawa, ul. Noakowskiego 10
karolina.giedrys@ceo.org.pl, 605098719
www.ceo.org.pl

Miejsce wydarzenia
cała PolskaLiczba odsłon: 927
10.01.2017

Zobacz także:

2. edycja Konkursu im. Jana Dromana

Zapraszamy teatry, samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe do udziału w Konkursie na produkcję i eksploatację spektaklu dla dzieci i/lub młodzieży, który będzie prezentowany w placówkach oświatowych wraz z towarzyszącymi mu działaniami edukacyjnymi.

Zgłoś się do konkursu „Seniorzy w akcji“! Rekrutacja trwa do 28 marca !

Masz 60 lat i więcej? A może jesteś w wieku 18-35 lat  i razem z osobą 60+ chcesz działać na rzecz swojej społeczności?  Zgłoś się do X-tej edycji konkursu “Seniorzy w akcji” ! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 28 marca 2017.

II edycja Konkursu na Projekt Teatralny w ramach programu Modelatornia

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu ogłasza drugą edycję Konkursu na Projekt Teatralny w ramach programu Modelatornia. Zgłoszenia projektów konkursowych przyjmujemy do 10 września 2017.