Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kurs "Postawy wobec przemocy"

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i kampania HejtStop zapraszają na kurs edukacyjny "Postawy wobec przemocy".

W jaki sposób można reagować, gdy spotykamy się ze stereotypami, uprzedzeniami lub dyskryminacją? Jak przeciwdziałać mowie nienawiści w sieci? Jakie grupy są w Polsce objęte specjalną ochroną prawną? Gdzie szukać informacji o ludziach, którzy w różnych częściach świata skutecznie przeciwstawiali się przemocy? Czym jest "Żywa biblioteka" i od czego zacząć, jeśli chcemy ją zorganizować?

Warsztaty antydyskryminacyjne i spotkania pozwolą rozszerzyć wiedzę i kompetencje związane z rozpoznawaniem dyskryminacji oraz z reagowaniem na mowę nienawiści. Warsztaty z kuratorkami wirtualnej wystawy prezentującej sylwetki współczesnych Sprawiedliwych będą okazją do poznania inspirujących współczesnych biografii. Osoby uczestniczące w kursie poznają także dokładnie metodę „Żywej biblioteki” i będą mogły włączyć się w jej organizację w Muzeum POLIN. Kurs ma również stanowić platformę do spotkania, dyskusji i wymiany pomysłów.

Program kursu:

28-29 stycznia (sobota-niedziela), godz. 11.00-18.00 Warsztaty antydyskryminacyjne. Prowadzenie: Sonia Ruszkowska i Małgorzata Waszczuk
13 lutego (poniedziałek), godz. 18.00-20.30 Spotkanie dotyczące mowy nienawiści i przestępstw motywowanych nienawiścią. Prowadzenie: Joanna Grabarczyk
20 lutego (poniedziałek), godz. 18.00-20.30 Idea i zasady „Żywej biblioteki”. Prowadzenie: Stowarzyszenie Diversja
27 lutego (poniedziałek), godz. 18.00-20.30 Jak skutecznie usuwać mowę nienawiści z Internetu? Prowadzenie: Joanna Grabarczyk
13 marca (poniedziałek), godz. 18.00-20.30 Warsztaty o wirtualnej wystawie prezentującej sylwetki współczesnych Sprawiedliwych. Prowadzenie: Karolina Dzięciołowska i Klara Jackl (autorki wystawy)
19 marca (niedziela) - wydarzenie otwarte współorganizowane przez osoby uczestniczące w kursie
27 marca (poniedziałek) spotkanie podsumowujące kurs. Prowadzenie: Sonia Ruszkowska i Małgorzata Waszczuk
Udział w kursie jest bezpłatny. Osoby przesyłające zgłoszenia zobowiązują się do wzięcia udziału we wszystkich częściach programu.

Formularze należy przysyłać do czwartku, 19 stycznia na adres: mwaszczuk@polin.pl.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj >>

Zajęcia odbywają się w siedzibie Muzeum POLIN (ul. Anielewicza 6, Warszawa). Nie mamy możliwości zwrotu kosztów dojazdu osobom spoza Warszawy, które chcą wziąć udział w kursie.

Kurs realizowany jest w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe", komponent "Oblicza różnorodności". Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

Źródło: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Daty wydarzeń:

4.1.2017 - 19.1.2017

Autor wpisu: Karol Kwiatkowski

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
województwo: mazowieckie
00-157 Warszawa, Anielewicza 6
opinie@polin.pl, 22 47 10 301
www.polin.pl

Miejsce wydarzenia
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

00-157 Warszawa, Anielewicza 6

Liczba odsłon: 1144
04.01.2017