Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty: Teatr i drama w pracy z osobami niepełnosprawnymi

Na warsztacie skoncentrujemy się na poznaniu technik dramowych i teatralnych, które można wykorzystywać w pracy z grupą osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy poznają model tworzenia i prowadzenia Teatru Terapeutycznego, który umożliwia osobom niepełnosprawnym poznawanie, doświadczanie i przeżywanie różnorodnych sytuacji społecznych, emocjonalnych oraz artystycznych. Podczas warsztatu będziemy zastanawiać się, jaką rolę odgrywa teatr w procesie terapeutycznym osób z niepełnosprawnością oraz gdzie należy postawić granicę pomiędzy teatrem a terapią. 

Program: 
1. Teatr a terapia. Teatr jako metoda terapeutyczna osób z niepełnosprawnością. 
2. Poznanie atrakcyjnych ćwiczeń i technik do wykorzystania w pracy z grupą osób niepełnosprawnych, np. fotografia, posągi, bajka, itp. 
3. Poznanie struktury prowadzenia Teatru Terapeutycznego- etapów pracy oraz ćwiczeń, technik wspomagających procesy grupowe, terapeutyczne i twórcze. 
4. Podmiotowość i twórczość osób z niepełnosprawnością w pracy teatralnej. 
5. Rozwiązywanie trudności/ konfliktów z wykorzystaniem dramy. 
6. Drama w pracy z osobami ze spektrum autyzmu- wysokofunkcjonującymi (trening społeczno- emocjonalny). 
7. Zapoznanie się z twórczością Teatru OD- NOWA 

Cele  

  • rozwijanie wiedzy i umiejętności stosowania technik dramowych i teatralnych w pracy z grupą osób niepełnosprawnych. 
  • rozwijanie umiejętności samodzielnego tworzenia i prowadzenia zajęć teatralno- dramowych o charakterze terapeutyczny
  • prezentacja sprawdzonego modelu Teatru Terapeutycznego. 

 

Dla kogo?

Warsztat skierowany jest do pedagogów specjalnych, terapeutów, psychologów, wychowawców, nauczycieli, studentów, którzy są zainteresowani wykorzystywaniem innowacyjnych metod w pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Kiedy: 4-5 luty. Sobota 10:00 - 17:00 (godzinna przerwa na obiad), niedziela 10:00- 16:00

Gdzie: Warszawa, ul. Chocimska 12; siedziba Fundacji Drama Way

Koszt: 300zł, osoby, które zapiszą się do 30 grudnia płacą 250zł.
Materiały, zaświadczenie oraz kawa, herbata w cenie :)
Minimalna liczba osób: 10, max: 15. 

Zgłoszenia proszę przesyłać na maila: sztukaniepowtarzalna@gmail.com
Zapisy trwają do: 15 stycznia 2017

Warsztat odbędzie się po zebraniu grupy.

Prowadzenie

Patrycja Bartoszak- Kempa
Założycielka i właścicielka Sztuki Niepowtarzalnej. 
Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na kierunku: kulturoznawstwo, specjalizacja: teatr w kulturze oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej na kierunku: pedagogika specjalna, specjalizacje: edukacja integracyjna i włączająca, pedagogika niepełnosprawnych intelektualnie, wychowanie przedszkolne; podyplomowych studiów: kształcenie muzyczno- ruchowe. Studentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu na kierunku: Reżyseria teatru dzieci i młodzieży. Ukończyła Szkołę Trenerów Dramy Drama Way oraz liczne kursy, warsztaty artystyczne i arteterapeutyczne z zakresu: choreoterapii, teatroterapii, dramy i rytmikoterapii. Tworzy i realizuje warsztaty, treningi oraz projekty o charakterze edukacyjnym, rozwojowym, społecznym, artystycznym adresowane do różnych grup odbiorców, m.in. kobiet, młodzieży, rodziców, specjalistów, osób niedostosowanych społecznie. Specjalizuje się w pracy z grupami defaworyzowanymi społecznie. Od 2011 roku prowadzi Teatr Terapeutyczny OD- NOWA w Domu Kultury na warszawskiej Pradze, którego aktorami są dorosłe osoby niepełnosprawne. Prowadzi zajęcia arteterapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Realizuje autorski program treningu społecznego oparty na metodzie dramy i programie Son Rise, skierowany dla osób ze spektrum autyzmu. Współpracuje z Centrum Twórczego Rozwoju Dziecka ,,Kleks" oraz Klubokawiarnią ,,Życie jest fajnne". Od 2011 roku jest zaangażowana w tematykę mniejszości seksualnych, w ramach Festiwalu Równe Prawa do Miłości zorganizowała warsztaty dramowe i wyreżyserowała performens ,,Poczułem dłoń”. W maju 2014 wydała książkę, pt. ,,Teatroterapia. Teatr jako metoda terapeutyczna.”

Źródło: sztukaniepowtarzalna.com
Daty wydarzeń:

4.2.2017 - 5.2.2017

Autor wpisu: Patrycja Bartoszak - Kempa

Sztuka Niepowtarzalna
województwo: mazowieckie
03-626 Warszawa, ul. Korzystna 25/5
sztukaniepowtarzalna@gmail.com
www.sztukaniepowtarzalna.com

Miejsce wydarzenia
Warszawa

, ul. Chocimska 12

Liczba odsłon: 990
13.12.2016