Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Ćwiczenia ze sztuki w przestrzeni publicznej

Ćwiczenia prowadzone są w ramach „Na sztukę patrz” – programu edukacji kulturalnej dotyczącego sztuki w przestrzeni publicznej. Ma on służyć przede wszystkim kadrom kultury, których codzienne działania przyczyniają się do rozwijania postaw estetycznych i wrażliwości na sztukę. Zdobyte w jego ramach wiedza i narzędzia pomogą zmniejszyć bariery w kontakcie z dzisiejszą sztuką w przestrzeni publicznej oraz poszerzyć umiejętności uważnej i krytycznej eksploracji miasta. Projekt jest prowadzony przez Fundację Puszka

Opis projektu

Rozgrzewka: Prowadzisz zajęcia czy przedsięwzięcia edukacyjne, kulturalne lub animacyjne i chciałbyś wprowadzić w nie elementy wiedzy o sztuce w przestrzeni publicznej? Nie wiesz jednak od czego zacząć albo chciałbyś rozwinąć te wątki w swojej pracy? Ćwiczenia pokażą, jak ciekawe można rozmawiać i uczyć o sztuce w przestrzeni publicznej – jednym z najlepszych barometrów nastrojów społecznych i wdzięcznym wziernikiem w historię i obecną kondycję sztuki.

Start: Do wspólnych ćwiczeń zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć tematykę sztuki w przestrzeni publicznej do działań kulturalno-animacyjnych, a w szczególności edukacyjnych. Czekamy na: nauczycieli, pracowników instytucji kultury i organizacji pozarządowych, pracowników administracji, trenerów, opiekunów i innych przedstawicieli kadr kultury.

Meta: Pomożemy Wam w przekazywaniu tej wiedzy w sposób systematyczny i ciekawy. Wprowadzimy Was w pojęcia, dzieła, konteksty i zagadnienia. Przedstawimy projekty, które z powodzeniem eksplorują tę tematykę. Porozmawiamy o przestrzeni publicznej i procesach miejskich. Spróbujemy stworzyć scenariusz zajęć łącząc przygotowane materiały z Waszym doświadczeniem i wiedzą.

Prowadzenie

Bogna Świątkowska – pomysłodawczyni, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Bęc Zmiana, z którą zrealizowała kilkadziesiąt projektów poświęconych przestrzeni publicznej, architekturze i projektowaniu, a także konkursów adresowanych do architektów i dizajnerów młodego pokolenia. Inicjatorka i wydawca ogólnopolskiego magazynu społeczno-kulturalnego „Notes.na.6.tygodni”. Naczelna pierwszego popkulturalnego miesięcznika „Machina” (1998-2001), autorka licznych tekstów, wywiadów, reportaży, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych współczesnej kulturze popularnej. Członkini Rady Architektury i Przestrzeni Publicznej Warszawy oraz Zespołu ds. Lokalnych Polityk Kulturalnych przy Narodowym Centrum Kultury.

Informacje organizacyjne

Na ćwiczenia można zapisać się wysyłając wiadomość na adres: info@puszka.waw.pl. Prosimy o podanie imienia, nazwiska, miasta zamieszkania oraz napisanie kilku słów o sobie. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Terminy ćwiczeń:

10 grudnia godz. 10.00-13.00 (zapisy do 9 grudnia)
10 grudnia godz. 13.00-16.00 (zapisy do 9 grudnia)
16 grudnia godz. 13.00-16.00 (zapisy do 15 grudnia)

Zajęcia odbywają się w INSTYTUCIE ZARZĄDZANIA OTOCZENIEM (godnym uwagi) w Warszawie, w pustostanie przy ul. Żurawiej 1a

Finasowanie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: facebook.com/events/1518136168201941/

Autor wpisu: Aleksandra Litorowicz

Aleksandra Litorowicz
województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Żurawia 1a
info@puszka.waw.pl
www.facebook.com/events/1518136168201941/

Miejsce wydarzenia
Warszawa
województwo: mazowieckie
, ul. Żurawia 1a

Liczba odsłon: 731
30.11.2016